Koktajl Shreka - zajęcia kulinarne w kl. I

09.03.2023 14:02

Tym razem na zajęciach kulinarnych postanowiliśmy przygotować koktajl, ponieważ moda na koktajle z owoców i warzyw nadal trwa i coraz więcej osób przygotowuje je w domu. Koktajle mają wiele zalet – dodają energii, można je tworzyć z ulubionych składników na wiele sposobów.

Składniki: 5 bananów, 1 paczka świeżego szpinaku, 8 kiwi, sok z cytryny, 1 litr wody.
      Przygotowanie: Banany obrać ze skórki. Odkroić końcówki.  Do wysokiego naczynia wrzucić banany. Obrać kiwi, pokroić na mniejsze kawałki i również wrzucić do miski. Dodać sok z cytryny, szpinak i wodę. Wszystko zblendować.
      Ponieważ już wiele potrafimy, praca przebiegała bardzo sprawnie. Nauczyliśmy się bezpiecznie posługiwać blenderem.  Po degustacji zgodnie orzekliśmy, że koktajle są bardzo smaczne i będziemy namawiać rodziców na częste przygotowanie ich w domu.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

09.03.2023 13:58
      Klasa 1a  brała udział w obchodach Dnia Bezpieczmego Internetu 2023.

Wizyta przedszkolaków w kl. I

06.03.2023 12:29

2 marca br. uczniowie klasy I a gościli przedszkolaków w swojej klasie. Sześciolatki miały okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna klasy pierwszej i uczestniczyć w zajęciach muzycznych i technicznych. Klasa I zaprezentowała młodszym kolegom piosenkę pt. “Mądre dzieci”, a przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o wiośnie, którą zakończyliśmy wspólnym tańcem.Kolejną atrakcją były zajęcia techniczne. Z dumą dzieci zasiadły do ławek i energicznie zabrały się do pracy, wykazując się dużą kreatywnością. Zaprezentowały również swoją dotychczasową wiedzę zdobytą w przedszkolu  oraz pięknie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela. Dzieci zostały podzielone na grupy, których zadaniem było ułożyć jak najwyższą wieże z platikowych kubeczków. Radości i uśmiechu było co niemiara.

Dzięki tej wizycie sześciolatki przekonały się, że w naszej szkole jest miło, bezpiecznie i ciekawie. Mamy nadzieję, że wielu z nich powróci do nas we wrześniu - już jako uczniowie pierwszej klasy.

Walentynki - ścianka

16.02.2023 14:30
      Szkolna ścianka na Walentynki:)

Walentynki w kl. Ia

15.02.2023 14:57

Wtorek upłynął w naszej klasie w atmosferze radości, zabawy i uśmiechu. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego.
      Nazwa tego popularnego święta pochodzi od imienia Św. Walentego, który właśnie 14 lutego obchodzi swoje imieniny. W kręgach kultury Zachodu ten dzień uznawany jest za święto zakochanych oraz dzień przyjaźni. Uczniowie kilka dni wcześniej wylosowali osobę, dla której przygotowali kolorową walentynkę z komplementem oraz życzeniami. Był też słodki lizaczek - oczywiście w kształcie serca, pamiątkowe zdjęcia i wspólna zabawa.