• O projekcie

• Z nauką za pan brat – wystartowała 9. edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z ORLENEM

Już dziewiąty raz uczniowie jasielskich szkół podstawowych będą realizowali małe projekty naukowo-badawcze w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z ORLENEM. Jest to przedsięwzięcie edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży interesujących się różnymi dyscyplinami naukowymi, które pozwala na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności w praktycznym działaniu, poza systemem klasowo-lekcyjnym.

Dzięki zastosowanej metodzie projektowej młodzi adepci nauki rozwiązują ciekawe dylematy badawcze, dotyczące Jasła i jego mieszkańców, wykorzystując różne źródła wiedzy, przeprowadzając własne badania i obserwacje oraz zdobywając cenne informacje ze specjalistycznych zasobów lokalnych instytucji. Dzięki patronatowi i finansowemu wsparciu Fundacji Orlen dla Pomorza. autorzy najlepszych projektów zostaną uhonorowani wartościowymi nagrodami, a szkoła, której uczniowie zdobędą nagrodę główną, zostanie wyposażona w nowoczesną pracownię dydaktyczną o wartości 150 tys. zł.

Ligowicze zaprezentują rezultaty swoich odkryć i dociekań naukowych przed publicznością złożoną z koleżanek i kolegów, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli samorządu, Grupy ORLEN  i mediów lokalnych. Projekty zostaną ocenione przez ekspercką komisję, powołaną przez Burmistrza Miasta Jasła.