Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich - BohaterON w szkole

29.11.2023 09:29

Uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w  projekcie edukacji patriotycznej pod nazwą BohaterON w Twojej szkole. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, oraz szerzenie pamięci, świadomości  o historii.

Projekt cieszył się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów, którzy wzięli  udział  w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z także filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego ,a poprzez twórczą pracę szerzyli wiedzę o tematyce powstańczej. Uczniowie zgodnie z przesłaniem akcji  w wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, wpisali  osobiste życzenia i podziękowania dla Powstańców, dając wyraz tym samym, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej  postawy.

Patriotyzm, służba ojczyźnie to “małe rzeczy”, to dbanie o naszą rodzinę, najbliższe środowisko w przywiązaniu do tradycji, wartości i religii, to pomoc , dobre słowo,uśmiech .Patriotyzm to codzienna, bardzo ciężka praca, służba ku kształtowaniu podstaw, ku zachowaniu tradycji, przekazaniu wartości.

Akcja wpisała się w patriotyczne działania podejmowane cyklicznie w naszej szkole. Była lekcją patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków, oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną.

Powstańcy jesteście w naszych sercach!

Lekcja bohaterstwa- BohaterOn w przedszkolu

29.11.2023 09:27

Pszczółki i Sowy uczestniczyły w projekcie BohaterOn w Twojej Szkole 2023.

Lekcja bohaterstwa to temat pozwalający zrozumieć przedszkolakom, że można zostać bohaterem, gdy nie ma wojny i nawet gdy jest się dzieckiem.

Opowiadanie "Jak zostałem bohaterem" pozwoliło dzieciom utrwalić pojęcia: ojczyzna, historia, wolność bohater. Przedszkolaki poznały zachowania społeczne - wyrażające szacunek do ojczyzny, postawy tolerancji i szacunku do innych.

Podczas zajęć dzieci przekonały się jakie korzyści daje współpraca, jak ważne jest zwracanie uwagi na potrzeby innych.

Dziękujemy Wam Bohaterowie.

Dzięki Wam wiemy co to ojczyzna, wolność, szacunek. Już jako najmłodsi Polacy możemy służyć Ojczyźnie służąc pomocą, dobrym słowem, uśmiechem.

• BohaterON w naszej Szkole 2023.

13.11.2023 09:34
      BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
      O AKCJI

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami. Statuetki Brązowego, Srebrnego i Złotego BohaterONa im. Powstańców Warszawskich, a także Złotego BohaterONa Publiczności przyznawane corocznie od 2019 roku otrzymało ponad 90 osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski (lata 1918-1989) oraz edukację historycznopatriotyczną.

Od 2016 roku w działania edukacyjne - BohaterON w Twojej Szkole - zaangażowało się ponad 10 000 przedszkoli, szkół i placówek dla dzieci i młodzieży. Niemal 1 800 0000 uczniów z Polski oraz polskich placówek za granicą wzięło udział w naszych lekcjach z zakresu historii i edukacji patriotycznej.

Ponadto, blisko 500 nauczycieli uczestniczyło w warsztatach i seminariach. W 2022 r. tradycyjne kartki-laurki wykonywane przez uczniów zastąpiły wpisy na portalu www.wpis.dumnizpowstancow.pl – nowym, wirtualny miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.