Witaj Wiosenko

22.03.2024 08:00
         Z niebywałą radością stwierdzamy, że wreszcie do nas przyszła! Kto? Oczywiście wiosna! Piękna i radosna. Przyniosła ze sobą cieplejsze promyki słońca, dłuższe dni, świergot i śpiew ptaków, rechot żabek, klekot boćków, ciepły oddech wietrzyka i zieleń, zieleń, zieleń! To wyjątkowy gość i zasługiwał na wyjątkowe powitanie. Dlatego też nasze Skrzaty, Pszczoły i Sówki już od samego rana zaczęły świętowanie "na zielono"!
      Powitały Wiosenkę śpiewająco i tanecznym krokiem. Bajeczki, wierszyki, zagadki, rymowanki i mnóstwo zabaw.... A wszystko o wiośnie!
      No i oczywiście , na koniec, wyruszył nasz wiosenny korowód z Marzanną, żeby już ostatecznie pożegnać się z panią Zimą, no przynajmniej do następnego roku.

Zatańczyć z Tobą chcę!

06.03.2024 16:47
      Najmłodsze "Skrzaty" z naszego przedszkola wzięły dzisiaj udział w niezwykłym wydarzeniu tanecznym, którym był XVI przegląd tańców przedszkolaków "Zatańczyć z Tobą chcę" organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle.
      Na scenie JDK uczestnicy tego wesołego wydarzenia prezentowali swoje umiejętności taneczne, a nasze maluszki zachwyciły widzów swoim skocznym tańcem pełnym radości i śmiechu i udowodniły, że nawet najmłodsze dzieci potrafią wspaniale bawić się podczas tańca i przekazywać pozytywną energię swojemu otoczeniu.
      Gratulujemy maluchom udziału w przeglądzie i życzymy im dalszych sukcesów na tanecznej drodze!
      Jesteśmy z Was bardzo dumni! Radość i spontaniczność, każdy podskok w innym rytmie - to to co kochamy najbardziej.🥰🥰🥰

Świeci gwiazdka

28.12.2023 09:31
      Przedszkolaki z z grupy Skrzaty życzą wszystkim najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia !

Warsztaty z dietetykiem.

06.10.2023 11:57
      Nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk i przeprowadziła warsztaty u Skrzatów.
      W ramach tych warsztatów dzieci przygotowały pyszną, zdrową nutellę oraz koktajl Shreka.
      Zachowując zasady higieny(mycie owoców, mycie rąk) kroiły owoce na drobne kawałki co przyniosło im ogromną radość. Później poszczególne produkty zostały zblendowane i gotowe - degustowaliśmy. Pyszne i zdrowe!!!
      Podczas spotkanie dzieci dowiedziały się w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani wytłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie warzyw i owoców. Dzieci chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych dla nich.
      Dziękujemy Pani Dietetyk za bardzo interesujące spotkanie.

Prawdziwe pszczoły w naszym przedszkolu!!!

29.09.2023 14:03

Nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pan Tomasz, pszczelarz z pobliskiej pasieki w Sieklówce oraz.... kto by pomyślał? Prawdziwe pszczoły!
      Przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół. Dowiedziały się kto mieszka w ulu: trutnie, pszczoły robotnice, królowa - matka pszczela, czym się zajmuję, dlaczego tańczą. Obserwowały pszczoły oczywiście w specjalnym prezenterze.Przymierzały strój pszczelarski służący do pracy przy pszczołach.Skrzaty, Sówki i Pszczółki razem z pszczelarzem wyruszyły w smakową podróż dzięki degustacji miodu. Dostały również prezenciki - słoiczki miodku.Najważniejszym przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Od pracy tych owadów (zapylania) zależy życie na świecie.Bardzo dziękujemy za opowieść o życiu pszczół i o tym jak są pożyteczne.

Nowa galeria Pszczoły w naszym przedszkolu. została dodana do albumu fotograficznego