• Szkoło Pomóż i Ty 2023

30.11.2023 10:44
      Akcja charytatywna ,,Szkoło Pomóż i Ty” pod patronatem Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych w roku szkolnym 2023/2024

W miesiącu październiku i listopadzie na terenie szkoły w ramach wolontariatu przeprowadzono ogólnopolską akcję ,,Szkoło Pomóż i Ty”.
                  Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu rzetelnie rozprowadzali cegiełki wśród uczniów. Akcja poprzez sprzedaż kalendarzyków z wiedzą edukacyjną miała na celu pomoc podopiecznym Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych w Gdyni. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc Fabianowi Czechowskiemu , który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy i padaczkę. Zgromadzone środki w kwocie 400zł  zostały przekazane i przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie.
                  Dzięki udziałowi w tej akcji uczniowie uczą się pomagać innym, bardziej potrzebującym, stają się wrażliwi na los osób cierpiących i skrzywdzonych przez los.
      Dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

Opiekun SKW: Klaudia Bora

Pączek do Afryki - podziękowanie

20.02.2023 14:11
      Pokój i dobro!
      Dzisiaj otrzymaliśmy darowiznę w wysokości  300 zł złożoną w ramach akcji "Wyślij pączka do Afryki 2023" w imieniu Zespołu Szkół Miejskich nr 1  w Jaśle.
       W ten sposób podarowaliście afrykańskim dzieciom ciepły posiłek i zapewniliście im dostęp do edukacji. Wasza darowizna sprawi też, że będą pić czystą wodę z nowych studni. Z kolejnych pączków powstanie szpital, świetlica, kaplica i dwa przedszkola.
      Serdecznie dziękujemy za Państwa - Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów - wspólne zaangażowanie dla spraw misji.
      Z błogosławieństwem i modlitwą za Waszą szkolną społeczność br. Jerzy Steliga OFMCap, Fundacja Kapucyni i Misje

Więcej infromacji o akcji:

Pączek dla Afryki - akcja charytatywna

20.02.2023 13:35

W tłusty czwartek w naszej szkole organizowana była akcja "Pączek dla Afryki". Uczniowie mogli zakupić w szkole pączki czyli wysłać wirtualnego pączka do Afryki, a tam misjonarze kapucyńscy przeznaczą jego równowartość na szczytny cel – projekty, które zostały utworzone w ramach Fundacji Kapucyni i Misje.

Zapraszamy do przeglądnięcia zdjęć z tego słodkiego dnia! To był  baaaaaaardzo słodki dzień😊🍩🍩🍩😁

1,5 % podatku dla Hani - siostry naszego przedszkolaka

15.02.2023 18:43
      W tym roku również bardzo prosimy o wsparcie siostrzyczki naszego przedszkolaka. Będziemy wdzięczni w imieniu Hani i jej rodziców. ❤️❤️❤️

Książka wspiera bohatera - dajemy książkom drugie życie

29.11.2022 12:21
      Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA to inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Wolontariusze naszej szkoły zebrali od uczniów niepotrzebne, przeczytane książki, które zostaną przekazane do fundacji i będą sprzedawane na kiermaszach dostając „drugie życie”. Dochód ze sprzedaży książek będzie naszą cegiełką dla dzieci z domów dziecka. Jako koordynator akcji bardzo dziękuję Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom.
      Opiekun wolontariatu Klaudia Bora