Makiety Placu Broni w klasie Vb

10.05.2022 16:26
      „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara to jedna z lektur obowiązkowych w V szkoły podstawowej. Autor opisuje w swej powieści historię dwóch grup chłopców, którzy chcą walczyć o miejsce do zabawy. Tym wyjątkowym miejscem jest Plac Broni, który tak naprawdę jest skrawkiem pustego pola pomiędzy tartakiem i kamienicami. Na zakończenie pracy z lektura uczniowie klasy Vb stworzyli makiety odwzorowujące plac. Uczniowie spisali się wyśmienicie, a prace wykonane zostały z niezwykłą starannością.

Przygotowania do Świąt w 5b

15.12.2021 14:20
      Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które prócz choinki, opłatka, prezentów, szczególnych zapachów potraw Wigilijnych, kojarzą się nam z charakterystycznym wypiekiem czyli świątecznymi pierniczkami. I takie właśnie pachnące i aromatyczne pierniczki postanowili wypiec uczniowe 5b na zajęciach kreatywnych. Dzień wcześniej przygotowali samodzielnie lub z pomocą mam ciasto piernikowe, zaś w szkole były realizowane kolejne etapy: rozwałkowywanie ciasta na odpowiednią grubość, wykrawanie rozmaitych kształtów pierników, pieczenie oraz dekorowanie przyniesionymi dodatkami (mazaki, posypki, koraliki itp.) Naturalnie całe zajęcia odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym (wyszorowane ręce, rękawiczki jednorazowe, maseczki, fartuszki). Zaś efekty pracy uczniów prezentują załączone w galerii zdjęcia.

Przepis na ciasto piernikowe się sprawdziło!!! A “piernikowa zabawa” była znakomita!

Wieczór andrzejkowy w 5b

15.12.2021 14:00

Wieczór Andrzejkowy 2021 klasa 5b spędziła niecodziennie, nocując w szkole (piątek 26/ sobota 27 listopada) z wieloma przygotowanymi atrakcjami w postaci: dyskoteki z samodzielnie przygotowaną listą przebojów, seansem filmowym - “Sonic”, grami towarzyskimi i planszowymi oraz naturalnie wróżbami “ciasteczkowymi” i standardowymi. Dzięki pomocy niezawodnych rodziców mogliśmy też zorganizować smakowite “Pizza Party”; osobną część stanowiło pałaszowanie ulubionych przekąsek, które dzieci przyniosły ze sobą. Niewątpliwą atrakcją okazała się również gra w podchody bo miejsc do ukrycia się w szkole jest wyjątkowo dużo. Dziewczynki przygotowały sobie także śmieszne maseczki na twarz z wizerunkami zwierząt, czyli urządziły sobie swoisty “kącik urody”.
      Wszystkie dzieci bardzo “zasmakowały” w tego typu wydarzeniu i już dopytują o kolejną taką okazję w przyszłości. Możliwe? Oczywiście!!!

Wychowawca: Ewa Wątroba

Projekt "Mity i bogowie greccy"

08.11.2021 15:04
      W związku z tematyką mitologiczną omawianą na lekcjach języka polskiego i historii, klasy Va i Vb przygotowały projekt "Mity i bogowie greccy". Uczniowie poznawali mitologię grecką poprzez przygotowanie i prezentację wybranych bóstw olimpijskich. Wykazali się przy tym kreatywnością i pomysłowością.

Dzień Chłopaka w 5b

01.10.2021 13:51
      W ostatnim dniu września zwyczajowo obchodzimy Dzień Chłopaka, w którym pamiętamy o naszych fajnych chłopakach, kolegach z klasy, szkolnej ławy czy z podwórka. Nie inaczej stało się w tym roku, wszystkie chłopaki zostały obdarowane super przydatnymi prezentami w postaci śmiesznych, kolorowych skarpetek i słodyczami. Męska część klasy 5B była naprawdę zachwycona nietuzinkowym prezentem. Dziękujemy!!!  Jedna z koleżanek sama przyniosła słodycze by podzielić się z pozostałymi! Super!!!
      Ewa Wątroba