Uczniowie klasy 6b na warsztatach ceramicznych w Karpackiej Troi

12.05.2023 08:48

Uczniowie klas szóstych - w ramach lekcji plastyki - wzięli udział w warsztatach ceramicznych organizowanych przez Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Celem warsztatów było zapoznanie z historią wytwórczości ceramicznej naszego regionu oraz zapoznanie z podstawowymi technikami lepienia i zdobienia w glinie.
                  Uczniowie wykazali duże zaangażowanie i zainteresowanie tematyką warsztatów. Większość z nich wykonała prace zgodnie z instruktażem prowadzącej warsztaty, a niektórzy stworzyli własne formy, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie dokładali starań, aby ich prace były wykonane dokładnie i starannie. Widać było skupienie na ich twarzach a także radość z tworzenia czegoś własnego. Każdy wykonał kilka form, które po wysuszeniu zostaną przywiezione do szkoły. Przyjemnie było usłyszeć bardzo pozytywne opinie na temat pracy oraz zachowania uczniów od prowadzącej warsztaty. Była to także duża satysfakcja dla nauczyciela !
                   Małgorzata Szewczyk

Kl. 6b

• Spotkanie z sędzia Anną Marią Wesołowską

28.04.2023 12:53
      Klasa 6b na spotkaniu z sedzia Anna Marią Wesołowską. To była dobra lekcja prawa !

Warsztaty 6b w DDPS w Przysiekach

04.04.2023 07:47

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, w ostatnim dniu marca klasa 6B miała okazję uczestniczenia w niecodziennych warsztatach wyrobu ozdób świątecznych. Były niezwykłe ze względu na miejsce i jego charakter tj. Dzienny Dom Pomocy Środowiskowej w Przysiekach, w którym wspomniane warsztaty zorganizowała nam pani Elwira Kasowicz, mama jednej z uczennic 6B. W ośrodku zostaliśmy bardzo mile i ciepło przyjęci przez pracowników i podopiecznych, których zajęcia rękodzielnicze mogliśmy obserwować równocześnie z wykonywaniem ozdób świątecznych i pokazem swoich umiejętności dekoratorskich.

W przerwie warsztatów uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzania ośrodka i poszczególnych pracowni (m.in. plastycznej, garncarskiej, krawieckiej), miłym zaskoczeniem był słodki poczęstunek przygotowany przez podopiecznych tego domu. Po zakończonych warsztatach był czas na wspólne pośpiewanie znanych piosenek, a także wysłuchanie solowego występu jednego z podopiecznych ośrodka. Dziękujemy za niezwykły czas i doświadczenie tego jakże potrzebnego społeczności osób niepełnosprawnych miejsca!

Wychowawca klasy: Ewa Wątroba

6b w GEN-ie

20.03.2023 14:10

W dniu 17 marca uczniowie klasy 6b mieli okazję zwiedzić Generator Nauki GEN w Jaśle, który jest nowoczesnym i innowacyjnym miejscem na mapie Województwa Podkarpackiego. W tym niezwykłym miejscu historia i tradycja spotkają się z nowoczesnością poprzez odpowiednio zbudowaną narrację interaktywnych wystaw popularnonaukowych. Na powierzchni około 2,5 tys. m kw. stworzono pasjonujące stanowiska m.in. z zakresu chemii, fizyki i biologii.

Przestrzeń GENu inspiruje uczniów do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Tylko w strefie ekspozycyjnej znajdują się aż 62 interaktywne eksponaty, są wśród nich m.in.: łazik marsjański, poduszkowiec, maszyna Goldberga czy też pojazd na kwadratowych kołach. Dodatkowo podczas wizyty uczniowie skorzystali z bezpłatnej strefy kreatywności i odwiedzili mediatekę, czyli miejsca przeznaczonego do spotkań z kulturą multimedialną i nowymi technologiami.

Uczniowie pod opieką instruktorów GENu z wielkim zainteresowaniem zwiedzili wszystkie stanowiska Generatora, korzystając z objaśnień i dodatkowych informacji przekazywanych przez instruktorów. Pobyt w Generatorze był zatem czasem bardzo inspirującym i ciekawie spędzonym.

Wychowawca klasy: Ewa Wątroba

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w 6b

07.12.2022 12:12
      Okres przedświąteczny to w naszej szkole czas intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Choinka, dekoracje prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac naszych uczniów.
      Klasa 6b rozpoczęła sezon na zapachy świąteczne w szkole piekąc i dekorując pyszne pierniczki. W nagrodę przyszedł do nich klasowy Mikołaj 🙂 🎅
      Grudzień to dla nas w szkole wyjątkowy czas, gdzie wszyscy mogą poczuć „magię świąt”.