Uczniowie 6B pamiętają! #SzkołaPamięta

02.11.2022 10:39

Uczniowie kl 6b  zawsze pamiętają i opiekują się pomnikiem poległych Saperów, który znajduje sie nieopodal naszej szkoły.
      W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie odwiedzili płytę, zapalili  przyniesione przez nich znicze. Była to też okazja do wspomnień o tych, których już nie ma wśród nas.

Pomnik saperów wybudowano w hołdzie poległym w latach 1945-1946 saperom, którzy polegli podczas oczyszczania miasta Jasła i jego obrzeży z min i niewypałów. wybudowany w 1967 roku z inicjatywy społecznej pracowników Rafinerii Nafty oraz Przedsiębiorstwa Naftobudowa”. Na betonowym podeście ułożono pamiątkową płytę z napisem: „Saperom II Armii Wojska Polskiego poległym tu w roku 1945-1946″.

Ta krótka lekcja historii wpisuje sie również w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” #SzkołaPamięta

Jesienna wycieczka klasy 4 i 6b.

21.10.2022 13:50

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w dniu 18 października klasy: 4 i 6b wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Krosna i Bóbrki.
       Pierwszym punktem programu było uczestniczenie w seansie filmowym pt. “King - mój przyjaciel lew” w kinie Helios, który dostarczył dzieciom wielu wzruszeń i refleksji nad przywiązaniem oraz przyjaźnią ze zwierzętami.
      Następnie pojechaliśmy do Bóbrki, gdzie w uroczej, jesiennej scenerii zwiedzaliśmy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, które w swej przeważającej części jest muzeum plenerowym stąd tak istotna była aura pogodowa. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali poszczególne ekspozycje i autentyczne miejsca wydobycia ropy naftowej o czym świadczyły licznie zadawane pytania przewodnikom grup.
      Dzięki wizycie w muzeum poznaliśmy wiele ciekawych faktów z życia wynalazcy lampy naftowej, którego 200 rocznicę urodzin obchodzimy właśnie w bieżącym roku.

Z Bóbrki wróciliśmy do Krosna by zakończyć wycieczkę posiłkiem w kultowym i bardzo lubianym przez dzieci miejscu czyli McDonaldzie, który w dalszym ciągu stanowi sporą atrakcję prawie wszystkich wycieczek szkolnych.

Podczas wycieczki zrobiliśmy sporo zdjęć, by móc wspominać ten radosny, jesienny czas.
      Ewa Wątroba
    • Witamy w klasie 6b

15.09.2022 20:09

Wycieczka do Rzeszowa klasy 3A i 5B

23.06.2022 14:37

Jako ostatnie grupy wycieczkowiczów w naszej szkole, w dniu 15 czerwca udaliśmy się autokarem do Rzeszowa, stolicy naszego regionu podkarpackiego. Program wycieczki był zróżnicowany pod względem rodzaju, tematyki i atrakcyjności poszczególnych jej etapów. Naszą “rzeszowską przygodę” rozpoczęliśmy od seansu filmowego w kinie Helios “Za duży na bajki”, który świetnie wkomponowuje się w obecną sytuację i problemy młodych ludzi. Kolejnym punktem było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w Rzeszowskich Piwnicach, która zyskała ostatnio nowy wizerunek dzięki nowocześnie przeprowadzonej modernizacji. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest szereg innowacji i ciekawostek w postaci gier, zabaw, łamigłówek, układanek interaktywnych, które w przystępny sposób wprowadzają zwiedzających w czasy odległej historii. Nasi uczniowie byli zachwyceni tą trasą historyczną.

Po przerwie na posiłek, który zaplanowaliśmy w Mc Donaldzie czyli ulubionym miejscu na szybkie jedzenie dla dzieci, udaliśmy się do Fly Parku. Tutaj zabawom, harcom i kontrolowanemu szaleństwu (oczywiście pod bacznym okiem instruktorów) nie było końca…i o oto generalnie chodziło.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni powróciliśmy szczęśliwie do Jasła.

Ewa Wątroba

Galeria: Kl. 5b  Kl. 3a

I miejsce w konkursie plastycznym "Lajkuję - nie hejtuję".

08.06.2022 10:56
      Sukces naszej uczennicy z klasy 5b - Blanki Smagackiej w konkursie plastycznym: "Lajkuję-nie hejtuję".  W pierwszej kategorii wiekowej- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce – Blanka Smagacka (Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle)

W poniedziałek, 30 maja, laureaci konkursu odebrali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Gratulacje złożyli im m.in. starosta jasielski Adam Pawluś, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle Grażyna Leńczuk oraz inspektor Robert Wróbel - Komendant Powiatowy Policji w Jaśle.
      Nagrodzone prace laureatów można obejrzeć na stronie Młodzieżowego Domu Kultury

Druga edycja konkursu pn. „Lajkuję – nie hejtuję” została zorganizowana w oparciu o założenia Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2020 – 2024. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania w Internecie, uwrażliwienie na właściwe zachowanie się w cyberprzestrzeni, promocję tolerancji i postaw empatycznych, a także promocję działań przeciwstawiających się zjawisku cyberprzemocy, mowy nienawiści i handlu ludźmi

– informuje komisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

GRATULACJE!!!!