Starsi dla młodszych !

14.11.2023 13:33
      Nasi koledzy i koleżanki z klasy wzieli udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie” a także  zorganizowali  akcje dla przedszkolaków  „Starsi dla młodszych”
      Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Były strefy czytania,, w których dzieci słuchały opowieści o tym , co w życiu ważne i ma moc.
      #PrzerwaNaCzytanie
      Dziękujemy ! Jestesmy z Was dumni!

Lekcja odpowiedzialności - Wybory JBO

16.10.2023 09:39
      5 października wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 13 lat i mieszkają na terenie miasta Jasła, mogli uczestniczyć w głosowaniu nad wybranym projektem inwestycyjnym i nieinwestycyjnym Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie  młodzież klasy 7 a i 7 b dowiedziała się, czym jest budżet obywatelski, jak wygląda karta do głosowania oraz jak należy głosować. Przedstawione zostały wszystkie zgłoszone do JBO projekty, aby uczniowie mogli zastanowić się, który z nich wybrać. Głosowanie  było dla młodzieży lekcją demokracji, patriotyzmu i  odpowiedzialności za swoją małą Ojczyznę.

Wycieczka regionalna po Jaśle

16.10.2023 08:49
      W piątek 22 września 2023 roku uczniowie klasy 7 b wraz z nauczycielką historii Anetą Kowalkowską udali się na wycieczkę regionalną po Jaśle. W Muzeum Regionalnym uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat "Zabytki Jasła", a po skończonych zajęciach udali się na zwiedzanie miasta. Oprócz jasielskiej Fary i Kościółka św. Stanisława uczniowie zobaczyli miejsce, w którym pierwotnie mieścił się Kościół Franciszkanów. Młodzież poznała trudną historię miasta z czasów II wojny światowej, działalność rodziny Madejewskich oraz odwiedziła Skwer im. Uczestników Akcji Pensjonat. Uczniowie poznali także związki wybitnego poety okresu wojny, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z naszym miastem. Odwiedzili i poznali historię Glorietki, a także osiągnięcia i zasługi dla Jasła burmistrza Antoniego Koralewskiego oraz Ignacego Łukasiewicza. Na zakończenie wspólnej wędrówki ulicami Jasła uczniowie zwiedzili jasielski Stary Cmentarz, który jest jedną z najstarszych czynnych nekropolii w Polsce i Europie.

Wycieczka 7b do Hoczwi

12.10.2023 12:46

Hoczew. Malownicza miejscowość nad rzeką Hoczewką, jedna z najstarszych wsi w Bieszczadach, która władali niegdyś przedstawiciele Balów i Fredrów to Hoczew. Tę właśnie miejscowość odwiedziły dzieci z klasy 6a i 7b.
      Korzystając z oferty biura podróży “Dzikie Bieszczady” uczniowie mogli wziąć udział w wyjątkowej i niezapomnianej przygodzie w Osadzie Podróżnika.
      Dzieci brały udział w dwóch grach terenowych:
      Poszukiwanie skarbów – wyposażona w mapę, kompas oraz nawigację, GPS, grupa miała poszukiwać poszczególnych punktów, które doprowadzą do Osady za lasem, gdzie będzie ukryty skarb,
      Szkolenie Zakapiora Bieszczadzkiego – zajęcia typu Team Building, składające się z rozgrywek pomiędzy uczestnikami, takie jak: strzelanie z łuku, wbijanie gwoździ na czas, rzuty podkowami i siekierkami do celu i przeciąganie liny.
      Pomiędzy zabawami zostało rozpalone ognisko , uczniowie mogli spędzić wspólnie wolny czas smażąc kiełbaski i rozmawiając. Na zakończenie zmagań każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat szkolenia oraz wyłoniona została najlepsza trójka “Zakapiorów Bieszczadzkich” wśród dziewcząt i chłopców.

A oto fotorelacja: