Wieczór andrzejkowy w 5b

15.12.2021 14:00

Wieczór Andrzejkowy 2021 klasa 5b spędziła niecodziennie, nocując w szkole (piątek 26/ sobota 27 listopada) z wieloma przygotowanymi atrakcjami w postaci: dyskoteki z samodzielnie przygotowaną listą przebojów, seansem filmowym - “Sonic”, grami towarzyskimi i planszowymi oraz naturalnie wróżbami “ciasteczkowymi” i standardowymi. Dzięki pomocy niezawodnych rodziców mogliśmy też zorganizować smakowite “Pizza Party”; osobną część stanowiło pałaszowanie ulubionych przekąsek, które dzieci przyniosły ze sobą. Niewątpliwą atrakcją okazała się również gra w podchody bo miejsc do ukrycia się w szkole jest wyjątkowo dużo. Dziewczynki przygotowały sobie także śmieszne maseczki na twarz z wizerunkami zwierząt, czyli urządziły sobie swoisty “kącik urody”.
      Wszystkie dzieci bardzo “zasmakowały” w tego typu wydarzeniu i już dopytują o kolejną taką okazję w przyszłości. Możliwe? Oczywiście!!!

Wychowawca: Ewa Wątroba

Projekt "Mity i bogowie greccy"

08.11.2021 15:04
      W związku z tematyką mitologiczną omawianą na lekcjach języka polskiego i historii, klasy Va i Vb przygotowały projekt "Mity i bogowie greccy". Uczniowie poznawali mitologię grecką poprzez przygotowanie i prezentację wybranych bóstw olimpijskich. Wykazali się przy tym kreatywnością i pomysłowością.

Dzień Chłopaka w 5b

01.10.2021 13:51
      W ostatnim dniu września zwyczajowo obchodzimy Dzień Chłopaka, w którym pamiętamy o naszych fajnych chłopakach, kolegach z klasy, szkolnej ławy czy z podwórka. Nie inaczej stało się w tym roku, wszystkie chłopaki zostały obdarowane super przydatnymi prezentami w postaci śmiesznych, kolorowych skarpetek i słodyczami. Męska część klasy 5B była naprawdę zachwycona nietuzinkowym prezentem. Dziękujemy!!!  Jedna z koleżanek sama przyniosła słodycze by podzielić się z pozostałymi! Super!!!
      Ewa Wątroba

Rowerowo na Kwiatową - wycieczka rowerowa kl 5b

14.09.2021 09:17

Wrześniowa aura bardzo sprzyja rowerzystom dlatego postanowiliśmy wraz z uczniami kl.5b o krótkim wypadzie na Przystanek Kwiatowa w Jaśle, do którego wiedzie teraz nowo otwarta ścieżka rowerowa.
      Był to nasz pierwszy wyjazd rowerowy, który miał na celu między innymi sprawdzić dyscyplinę i sprawność poruszania się w większej grupie rowerowej, znajomość zasad w ruchu rowerowym oraz integrację klasy jako teamu rowerowego.
      Na Kwiatowej czas upłynął tyleż szybko co atrakcyjnie (zabawy z wykorzystaniem urządzeń sportowych, mini piknik, “stacja tatuażu”, spacery, rozmowy = INTEGRACJA). Z tej krótkiej wycieczki wszystkie dzieci wróciły bezpiecznie, ogromnie zadowolone i z nadzieją na kolejny wypad, tym razem na dłuższej trasie.

Wychowawca klasy: Ewa Wątroba