Spotkanie z Mistrzem Szmalem

21.12.2023 11:36

Na zaproszenie Sławomira Szmala - mistrza piłki ręcznej 8 grudnia  uczniowie klasy 7a i 7b wzieli udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich M2006 w Szklarach.  Spotkanie z uczniami klas 7a i 7b z Mistrzem było pełne entuzjazmu i ciekawości. Sławomir Szmal podzielił się swoimi doświadczeniami, inspirując młodzież do aktywności sportowej i determinacji w dążeniu do celów.

A później był prawdziwy mecz!!!

Dopingowaliśmy bardzo i oczywiście Polacy wygrali!!!

Taką profilaktykę to my kochamy!

Przy okazji wyjazdu do Szklar skorzystaliśmy z pięknej pogody i z Gubałówki zobaczyliśmy piękne zimowe Tatry. Widoki były niezapomniane!

Sławomir Szmal – polski piłkarz ręczny, występujący na pozycji bramkarza, w latach 1998–2018 reprezentant kraju, rekordzista pod względem liczby oficjalnych spotkań międzypaństwowych w kadrze seniorskiej. Wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 oraz Mistrzostw Świata 2015.

Nowa galeria Spotkanie z mistrzem Szmalem została dodana do albumu fotograficznego

"Dziady" na lekcji języka polskiego

03.01.2024 11:22
      Uczniowie klasy 7b z pasją przedstawili "Dziady" na lekcji języka polskiego, tworząc widowisko pełne zaangażowania i kreatywności. Nie tylko wcielili się w postaci Mickiewicza, ale także zadbali o autorską scenografię i kostiumy, ożywiając atmosferę romantyzmu.Podczas prezentacji nie zabrakło widowni - uczniowie klas młodszych również zasiadali wśród widzów. To nie tylko umożliwiło starszym uczniom dzielenie się literacką pasją, ale także stanowiło inspirację dla młodszych do odkrywania piękna literatury.
      To wyjątkowe spotkanie literatury i kreatywności z pewnością pozostawi trwałe wrażenie.

Sztuka nowoczesna oczami uczniów klas siódmych

21.12.2023 11:33

W programie klasy siódmej na lekcjach plastyki uwzględniono przemiany w sztuce, jakie zachodziły w kolejnych epokach. Uczniowie pracowali w parach przygotowując projekty, których celem było przedstawienie tych zmian na tle epok:  prehistorycznej, starożytnej, średniowiecznej, nowożytnej, nowoczesnej oraz współczesnej. Po omówieniu tej tematyki przystąpiono do kolejnych tematów związanych z historią sztuki i skupiono się na sztuce nowoczesnej (II poł XIX wieku.- 1939 r.) oraz czteroma jej kierunkami:  fowizmem, ekspresjonizmem, kubizmem, oraz futuryzmem.

Uczniowie wykonali prace malarskie lub rysunkowe inspirowane obrazami artystów z tego okresu i są one aktualnie prezentowane na korytarzu szkolnym, wzbudzając zainteresowanie młodszych uczniów. Prace plastyczne są bardzo różnorodne i trafnie oddają przekaz artystyczny sztuki nowoczesnej.

nauczyciel plastyki

Małgorzata Szewczyk

Starsi dla młodszych !

14.11.2023 13:33
      Nasi koledzy i koleżanki z klasy wzieli udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie” a także  zorganizowali  akcje dla przedszkolaków  „Starsi dla młodszych”
      Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Były strefy czytania,, w których dzieci słuchały opowieści o tym , co w życiu ważne i ma moc.
      #PrzerwaNaCzytanie
      Dziękujemy ! Jestesmy z Was dumni!

Lekcja odpowiedzialności - Wybory JBO

16.10.2023 09:39
      5 października wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 13 lat i mieszkają na terenie miasta Jasła, mogli uczestniczyć w głosowaniu nad wybranym projektem inwestycyjnym i nieinwestycyjnym Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie  młodzież klasy 7 a i 7 b dowiedziała się, czym jest budżet obywatelski, jak wygląda karta do głosowania oraz jak należy głosować. Przedstawione zostały wszystkie zgłoszone do JBO projekty, aby uczniowie mogli zastanowić się, który z nich wybrać. Głosowanie  było dla młodzieży lekcją demokracji, patriotyzmu i  odpowiedzialności za swoją małą Ojczyznę.