Warsztaty 6b w DDPS w Przysiekach

04.04.2023 07:47

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, w ostatnim dniu marca klasa 6B miała okazję uczestniczenia w niecodziennych warsztatach wyrobu ozdób świątecznych. Były niezwykłe ze względu na miejsce i jego charakter tj. Dzienny Dom Pomocy Środowiskowej w Przysiekach, w którym wspomniane warsztaty zorganizowała nam pani Elwira Kasowicz, mama jednej z uczennic 6B. W ośrodku zostaliśmy bardzo mile i ciepło przyjęci przez pracowników i podopiecznych, których zajęcia rękodzielnicze mogliśmy obserwować równocześnie z wykonywaniem ozdób świątecznych i pokazem swoich umiejętności dekoratorskich.

W przerwie warsztatów uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzania ośrodka i poszczególnych pracowni (m.in. plastycznej, garncarskiej, krawieckiej), miłym zaskoczeniem był słodki poczęstunek przygotowany przez podopiecznych tego domu. Po zakończonych warsztatach był czas na wspólne pośpiewanie znanych piosenek, a także wysłuchanie solowego występu jednego z podopiecznych ośrodka. Dziękujemy za niezwykły czas i doświadczenie tego jakże potrzebnego społeczności osób niepełnosprawnych miejsca!

Wychowawca klasy: Ewa Wątroba

6b w GEN-ie

20.03.2023 14:10

W dniu 17 marca uczniowie klasy 6b mieli okazję zwiedzić Generator Nauki GEN w Jaśle, który jest nowoczesnym i innowacyjnym miejscem na mapie Województwa Podkarpackiego. W tym niezwykłym miejscu historia i tradycja spotkają się z nowoczesnością poprzez odpowiednio zbudowaną narrację interaktywnych wystaw popularnonaukowych. Na powierzchni około 2,5 tys. m kw. stworzono pasjonujące stanowiska m.in. z zakresu chemii, fizyki i biologii.

Przestrzeń GENu inspiruje uczniów do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Tylko w strefie ekspozycyjnej znajdują się aż 62 interaktywne eksponaty, są wśród nich m.in.: łazik marsjański, poduszkowiec, maszyna Goldberga czy też pojazd na kwadratowych kołach. Dodatkowo podczas wizyty uczniowie skorzystali z bezpłatnej strefy kreatywności i odwiedzili mediatekę, czyli miejsca przeznaczonego do spotkań z kulturą multimedialną i nowymi technologiami.

Uczniowie pod opieką instruktorów GENu z wielkim zainteresowaniem zwiedzili wszystkie stanowiska Generatora, korzystając z objaśnień i dodatkowych informacji przekazywanych przez instruktorów. Pobyt w Generatorze był zatem czasem bardzo inspirującym i ciekawie spędzonym.

Wychowawca klasy: Ewa Wątroba

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w 6b

07.12.2022 12:12
      Okres przedświąteczny to w naszej szkole czas intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Choinka, dekoracje prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac naszych uczniów.
      Klasa 6b rozpoczęła sezon na zapachy świąteczne w szkole piekąc i dekorując pyszne pierniczki. W nagrodę przyszedł do nich klasowy Mikołaj 🙂 🎅
      Grudzień to dla nas w szkole wyjątkowy czas, gdzie wszyscy mogą poczuć „magię świąt”.

Uczniowie 6B pamiętają! #SzkołaPamięta

02.11.2022 10:39

Uczniowie kl 6b  zawsze pamiętają i opiekują się pomnikiem poległych Saperów, który znajduje sie nieopodal naszej szkoły.
      W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie odwiedzili płytę, zapalili  przyniesione przez nich znicze. Była to też okazja do wspomnień o tych, których już nie ma wśród nas.

Pomnik saperów wybudowano w hołdzie poległym w latach 1945-1946 saperom, którzy polegli podczas oczyszczania miasta Jasła i jego obrzeży z min i niewypałów. wybudowany w 1967 roku z inicjatywy społecznej pracowników Rafinerii Nafty oraz Przedsiębiorstwa Naftobudowa”. Na betonowym podeście ułożono pamiątkową płytę z napisem: „Saperom II Armii Wojska Polskiego poległym tu w roku 1945-1946″.

Ta krótka lekcja historii wpisuje sie również w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” #SzkołaPamięta

Jesienna wycieczka klasy 4 i 6b.

21.10.2022 13:50

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w dniu 18 października klasy: 4 i 6b wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Krosna i Bóbrki.
       Pierwszym punktem programu było uczestniczenie w seansie filmowym pt. “King - mój przyjaciel lew” w kinie Helios, który dostarczył dzieciom wielu wzruszeń i refleksji nad przywiązaniem oraz przyjaźnią ze zwierzętami.
      Następnie pojechaliśmy do Bóbrki, gdzie w uroczej, jesiennej scenerii zwiedzaliśmy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, które w swej przeważającej części jest muzeum plenerowym stąd tak istotna była aura pogodowa. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali poszczególne ekspozycje i autentyczne miejsca wydobycia ropy naftowej o czym świadczyły licznie zadawane pytania przewodnikom grup.
      Dzięki wizycie w muzeum poznaliśmy wiele ciekawych faktów z życia wynalazcy lampy naftowej, którego 200 rocznicę urodzin obchodzimy właśnie w bieżącym roku.

Z Bóbrki wróciliśmy do Krosna by zakończyć wycieczkę posiłkiem w kultowym i bardzo lubianym przez dzieci miejscu czyli McDonaldzie, który w dalszym ciągu stanowi sporą atrakcję prawie wszystkich wycieczek szkolnych.

Podczas wycieczki zrobiliśmy sporo zdjęć, by móc wspominać ten radosny, jesienny czas.
      Ewa Wątroba