Mikołaj w 3a

06.12.2021 18:40
      Mikołaj odwiedził klase 3a.

Andrzejkowe wróżby w kl. III a

28.11.2021 19:01

Andrzejki to tradycja ludowa, gdy to w wieczór andrzejkowy wszyscy sobie wróżymy. Wróżby te pielęgnowane są od dawien dawna i przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Trzeba tylko pamiętać o tym, że jest to wieczór żartów i nie można tych wszystkich wróżb traktować poważnie. Dzieci z kl. IIIa również mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będą w przyszłości”.  Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek, za który bardzo dziękujemy naszym kochanym rodzicom. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

#Szkoła Pamięta

29.10.2021 16:29
       W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie kl. 3a wraz z wychowawcą udali się na cmentarz komunalny w Niegłowicach. Uczniowie zapalili symboliczne znicze przy krzyżu i złożyli wiklinowe wiązanki samodzielnie przez nich wykonane na zajęciach z kreatywności.

Jesień w lesie 2a i 3a

08.10.2021 13:55

Klasa 2a i 3a w bieżącym tygodniu były w lesie w Bierówce.  W lesie czekała na nich pani leśniczy, która opowiedziała dzieciom o pracy leśniczego. Leśniczy zarządza , organizuje i nadzoruje pracę w zakresie gospodarki leśnej, nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli roślin, ochrony i użytkowania lasu. Zajmuje się także zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego, odpowiada za sprzedaż drewna. Uczniowie rozpoznawali drzewa. Dowiedzieli się, że w lesie organizowane są szkółki, w których uprawia się młode drzewa. Są też młodziki, czyli młode drzewa, które same się nasiały i tam też leśniczy prowadzi prace mające na celu wyhodowanie pięknych okazów drzewek.

Po spotkaniu z panią leśnik dzieci bawiły się na leśnej słonecznej polanie. Rodzice zorganizowali dla dzieci ognisko w ściśle wyznaczonym miejscu, gdzie dzieci upiekły sobie kiełbaski i chleb.

Największe zainteresowanie wzbudziło poroże jelenia, które mogli sami potrzymać w ręce. Uczniowie mogli indywidualnie porozmawiać z panią leśnik przy specjalnych tablicach i poznać ssaki żyjące w tym lesie, owady i ptaki.

Dzieci z wycieczki wróciły zadowolone do szkoły.

Wychowawcy klas.