"Zielona afera" z kl. 4a

17.05.2023 14:24

We wtorek 16 maja uczniowie klasy 4A udali się na wycieczkę ekologiczną. Głównym punktem programu tej wycieczki był spektakl  – Zielona afera, czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy. Celem przedstawienia było uświadomienie odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. Spektakl poruszał ważny temat ale przedstawiony był w sposób humorystyczny i dostarczył nam dużo zabawy. Po spektaklu dzieci otrzymały baloniki z hasłem – Piątka za segregację, aby nie zapomnieć o jego przesłaniu. Następnie udaliśmy się do parku miejskiego, który o tej porze roku wygląda szczególnie pięknie. Spacer wśród zieleni przy pięknej pogodzie uświadomił nam, jak ważny jest ruch i odpoczynek na świeżym powietrzu blisko natury.

wychowawca klasy 4A -  Małgorzata Kowalska

Świąteczne pierniczki w klasie 4a

12.12.2022 14:05
      W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 4A piekli świąteczne pierniczki. Było mnóstwo pracy, ale też dużo radości i dobrej zabawy. Dzięki temu, że mamy przygotowały nam w domu ciasto, praca przebiegała sprawnie. Szybko wykrojone pierniczki powędrowały do piekarnika i już wkrótce w szkole unosił się zapach piernikowego ciasta, przypominając wszystkim o zbliżających się świętach. Po udekorowaniu pierniczki prezentowały się przepięknie. Część z nich uczniowie zabrali do domu, aby poczęstować swoich bliskich a pozostałe przekazaliśmy na Kiermasz Bożonarodzeniowy.
      wychowawca  - Małgorzata Kowalska

Mikołaj w klasie 4A

09.12.2022 08:50
      Święty Mikołaj, najbardziej wyczekiwany gość, przybył także i do nas i przyniósł nam piękne prezenty. Dla uczniów klasy 4A 6 grudnia był wspaniałym dniem niespodzianek, radości i dobrej zabawy. Teraz pozostało nam już tylko odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia.
      wychowawca – Małgorzata Kowalska

Jesienna wycieczka klasy 4 i 6b.

21.10.2022 13:51

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w dniu 18 października klasy: 4 i 6b wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Krosna i Bóbrki.
       Pierwszym punktem programu było uczestniczenie w seansie filmowym pt. “King - mój przyjaciel lew” w kinie Helios, który dostarczył dzieciom wielu wzruszeń i refleksji nad przywiązaniem oraz przyjaźnią ze zwierzętami.
      Następnie pojechaliśmy do Bóbrki, gdzie w uroczej, jesiennej scenerii zwiedzaliśmy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, które w swej przeważającej części jest muzeum plenerowym stąd tak istotna była aura pogodowa. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali poszczególne ekspozycje i autentyczne miejsca wydobycia ropy naftowej o czym świadczyły licznie zadawane pytania przewodnikom grup.
      Dzięki wizycie w muzeum poznaliśmy wiele ciekawych faktów z życia wynalazcy lampy naftowej, którego 200 rocznicę urodzin obchodzimy właśnie w bieżącym roku.

Z Bóbrki wróciliśmy do Krosna by zakończyć wycieczkę posiłkiem w kultowym i bardzo lubianym przez dzieci miejscu czyli McDonaldzie, który w dalszym ciągu stanowi sporą atrakcję prawie wszystkich wycieczek szkolnych.

Podczas wycieczki zrobiliśmy sporo zdjęć, by móc wspominać ten radosny, jesienny czas.

Dzień Chłopaka w kl. 4A

10.10.2022 16:12
      Dzień ten upłynął w bardzo miłej atmosferze. Dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom i
      podarowały im prezenty. Chłopcy w podziękowaniu za życzenia poczęstowali dziewczynki
      słodyczami. Dużą atrakcją dla chłopców okazały się quizy, w których wykazali się dużą wiedzą
      z zakresu majsterkowania, poprawnie rozpoznawali znanych piłkarzy i marki samochodów.
      Dobrze wypadli również w quizie – Kto to jest dżentelmen, wykazując się znajomością
      podstawowych zasad kultury osobistej. Na koniec zabawy chłopcy otrzymali dyplomy Super
      Chłopaka. Był to bardzo miły dzień niespodzianek i dobrej zabawy.
      Wychowawca klasy – Małgorzata Kowalska