• Jesień w lesie 2a i 3a

• 08.10.2021 13:55
      • Klasa 2a i 3a w bieżącym tygodniu były w lesie w Bierówce.  W lesie czekała na nich pani leśniczy, która opowiedziała dzieciom o pracy leśniczego. Leśniczy zarządza , organizuje i nadzoruje pracę w zakresie gospodarki leśnej, nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli roślin, ochrony i użytkowania lasu. Zajmuje się także zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego, odpowiada za sprzedaż drewna. Uczniowie rozpoznawali drzewa. Dowiedzieli się, że w lesie organizowane są szkółki, w których uprawia się młode drzewa. Są też młodziki, czyli młode drzewa, które same się nasiały i tam też leśniczy prowadzi prace mające na celu wyhodowanie pięknych okazów drzewek.

Po spotkaniu z panią leśnik dzieci bawiły się na leśnej słonecznej polanie. Rodzice zorganizowali dla dzieci ognisko w ściśle wyznaczonym miejscu, gdzie dzieci upiekły sobie kiełbaski i chleb.

Największe zainteresowanie wzbudziło poroże jelenia, które mogli sami potrzymać w ręce. Uczniowie mogli indywidualnie porozmawiać z panią leśnik przy specjalnych tablicach i poznać ssaki żyjące w tym lesie, owady i ptaki.

Dzieci z wycieczki wróciły zadowolone do szkoły.

Wychowawcy klas.