• Zapraszamy do gromady zuchowej

          • Serdecznie zapraszamy dzieci z klas 1-3 na zbiórkę naborową Gromady Zuchowej w piątek 30 września od godziny 15:30 do 17:00. Zbiórka rozpocznie się na świetlicy szkolnej.

            Zuchy to dzieci ciekawe świata, żądne wrażeń, chętnie chłonące wiedzę, a także potrzebujące dużo ruchu, które podczas cotygodniowych spotkań świetnie się bawią i rozwijają nowe umiejętności.

          • Przedszkolaki "Przytulają się do drzewa" #straznicylasow

          • W piękny ,słoneczny, wrześniowy dzień Pszczółki  i Sowy wybrały się do lasu aby przytulić drzewa. Nasze najmłodsze Skrzaty przytulały drzewa w ogrodzie przedszkolnym. Nasze przedszkolaki włączyły się w  kampanię PRZYTUL się do DRZEWA.

            Pokazujemy tym samym,  że los lasów nie jest nam obojętny.Takimi małymi kroczkami   sprzeciwiamy się celowym podpaleniem lasów.

            Ogólnopolska kampania ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy,które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

            Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.

            Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale zyskamy coś dla  siebie.

            Nowa galeria Przedszkolaki "Przytulają się do drzewa" została dodana do albumu fotograficznego

             

          • Turniej Piłki Nożnej ,,Żegnaj lato - witaj szkoło"

          • 20 września dzieci z grupy SOWY zostały zaproszone na MORiS. Odbył się tam Turniej Piłki Nożnej pod hasłem ,,Żegnaj lato - witaj szkoło".  Wzięły w nim udział drużyny ze wszystkich jasielskich przedszkoli. Każda drużyna rozegrała kilka meczy.W przerwie zawodnicy otrzymali soki i drożdżówki.  Wszystkie drużyny  otrzymały puchary i medale.
            To była świetna zabawa !

          • Projekt edukacyjny ,,Klasa w Terenie”

          • Klasa 1a bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,, Klasa w Terenie”.

            Głównym celem projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcanie nauczycieli i uczniów do ,,opuszczania” swoich sal lekcyjnych i spędzania czasu poza budynkiem szkoły.

            Wszystko po to, aby promować edukację terenową, która angażuje wszystkie zmysły i jest najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji. 8 września klasa 1a podjęła zadania projektowe wchodzące w skład całego projektu . Pierwszym z nich była obserwacja chmur. Korzystając z pięknej pogody uczniowie wykonywali prace plastyczną malując w plenerze niebo, jej kształt. Uczniowie chętnie opowiadali co przypominają nam chmury.

            Wiele obłoków nie było , ale każdy pierwszoklasista dopatrzył się nawet najmniejszego. Oto efekty naszej pracy.

          • Ognisko integracyjne w klasie 3A

          • Trzecioklasiści w zabawowym stylu rozpoczęli nowy rok szkolny i w drugim tygodniu nauki udali się pieszo na ognisko integracyjne, które zorganizowano na obiekcie rekreacyjno- sportowym Domu Ludowego w Brzyściu. Jest to idealne miejsce na taką bezpieczną i swobodną zabawę. Znajduje się tam palenisko, plac zabaw, boisko do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę. Można także korzystać z urządzeń siłowni terenowej. 

            W przygotowanie ogniska bardzo zaangażowali się rodzice trzecioklasistów, którzy zadbali o bogaty wybór różnych smakołyków, a także przygotowali drewno na ognisko oraz uchwyty do smażenia kiełbasy. Tato Szymona przywiózł dodatkowo duży stół turystyczny. Rodzice Kuby i Radka pomagali w trakcie wspólnego ogniska, a tato Julii przygotował ziemniaki do pieczenia, fotografował całe to wydarzenie i dołączył do opieki nad grupą podczas drogi. 

            Dzieci rozłożyły swoje maty i koce, a następnie korzystały z wszystkich dostępnych atrakcji. Wspólne pieczenie i konsumowanie kiełbasy przebiegało spokojnie i wesoło, wybornie smakowała też ciepła herbata przygotowana przez panie z kuchni oraz wszystkie smakołyki.

            Piękna, słoneczna pogoda zapewniła super zabawę oraz integrację uczniów klasy trzeciej.

          • Laureaci ogólnopolskiego konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

          • Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły zostali

            LAUREATAMI KONKURSU "PRACOWNIA KOMPETENCJI CYFROWYCH" !!!

            W nagrodę otrzymają mobilną pracownię komputerową dla naszej szkoły. Każda z nich ich jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

            Na lekcjach edukacji informatycznej w klasach 1-3  zrealizowaliśmy „Internetową szkołę słonia Spacjusza” pt. „Internet to nie wszystko” – w grupie siła, im więcej osób to zrobi, tym lepiej! Przygotowaliśmy pracę konkursową – projekt kolorowanki. Dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim i  nawiązywała do wiedzy zdobytej w trakcie lekcji.

            Nasza praca pt. „Król Spacjusz Wakacjusz”  nawiązywała do cmentarzyska słoni w bajce Król Lew. Chcieliśmy pokazać, że w wakacje dobrze jest porzucić technologię na rzecz zabawy, pikników, spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jesteśmy dumni, że udało nam się wygrać.

            Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.

            Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

            Jestesmy bardzo dumni z naszego sukcesu!!!!

            Nauczyciel edukacji informatycznej: Gabriela Zdunek-Gajda

          • Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

          • W piątek 15 września dzieci w naszym przedszkolu świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Przesłaniem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania.

            Tego dnia, ubrania dzieci i Pań wypełnione były kolorowymi kropkami. Przedszkolaki poznały genezę tego święta. Wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności- talenty. Dzieci wzięły udział w wielu kreatywnych zabawach, których bohaterem była „kropka”. Tego dnia również przedszkolaki dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w zabawkach przedszkolnych a nawet zdobią kapelusz muchomora. Na zakończenie dnia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom upamiętniający udział w kreatywnych zajęciach.

            To był wspaniały i niezapomniany dzień! Było bardzo kolorowo, „kropkowo” i radośnie.

            Nowa galeria Dzień Kropki 2023 w Przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

          • I kropka!

          • 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u wszystkich uczniów klas 1-8  kreatywności, pomysłowości  do tworzenia i działania.Dzień Kropki  to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

            Na zajęciach  uczniowie poznawali genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła im, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty.

            Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. 

            Wielu uczniów tego dnia ubrało się w „kropkowane” ubrania. Dzieci opowiadały o swoich pasjach i zainteresowaniach. Był to twórczy dzień. Z małych kropek powstawały bardzo ciekawe dzieła. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Każdy z naszych uczniów ma talent. Mamy wśród nas talenty plastyczne, muzyczne, sportowe, techniczne i wiele, wiele innych.

            BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

            Dziękujemy wszystkim rodzicom w za współpracę  w tym ważnym dla dzieci przedsięwzięciu.
          • Spotkanie z policjantem - ,,Bezpieczeństwo na drodze”

          • W naszej szkole kładziemy duży nacisk na edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci.

            W związku z tym 13 września uczniowie klasy I  i II uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać  o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Stróż prawa wytłumaczył przepisy, omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

            Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i  zadawali bardzo dużo pytań.

            Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego .

            Dziękujemy panu policjantowi za bardzo pouczającą lekcję.  

            Nowa galeria Spotkanie z policjantem została dodana do albumu fotograficznego

          • Zebrania z rodzicami.

          • Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas 1-7 na pierwsze zebrania z wychowawcami. Jednoczesnie informujemy że w ramach spotkania z Państwem odbędzie się szkolenie  dotyczące odpowiedzialności prawnej rodziców w zwiazku ze zmianami w przepisach prawnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci. Po spotkaniu odbędą się zebrania z wychowawcami. Obecność na spotkaniu edukacyjnym jest obowiązkowa

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

          • Z wielką radością zapraszamy naszych uczniów w nowym roku szkolnym 2023/2024. 

            Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpocznie się 4 września 2023 (poniedziałek) o godzinie 8.00. Mszą Św. w Parafii Miłosierdzia Bożego. 

            O godz. 8.45. zapraszamy na uroczyste otwarcie roku szkolnego do szkoły. Jeśli pogoda na to pozwoli uroczyste rozpoczęcie odbędzie się na zewnątrz przed wejściem głównym do szkoły.

            W przypadku niepogody klasy spotykają się z wychowawcami w klasach:

            Klasa 1a - sala klasy 1a - wych.  Klaudia Bora

            Klasa 2a - sala klasy 2a - wych. Elżbieta Szot

            Klasa 3a - sala klasy 3a - wych. Małgorzata Szewczyk

            Klasa 4a - sala polonistyczna - wych. Anna Chalibożek

            Klasa 5a - sala językowa 1  -wych.Małgorzata Kowalska

            Klasa 6a- sala przyrodnicza  - wych.Magdalena Janiga-Żdan

            Klasa 7a - sala przedmiotowa -wych. Aneta Kowalkowska

            Klasa 7b - językowa 2 - wych. Gabriela Ciborowska

            Miło Was będzie zobaczyć!

          • “Młodzi odkrywcy” czyli jak budować relacje w świecie rzeczywistym. Półkolonia w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaśle

          • W dniach 28 - 30 czerwca 2023 w SP 6 zorganizowano, jak co roku, letni wypoczynek w formie półkolonii. Tym razem w wypoczynku wzięła udział grupa dzieci, które miały okazję dwukrotnie wyjechać w Bieszczady oraz w Beskidy. Główną ideą półkolonii był aktywny wypoczynek w okolicznościach przyrody, świetna zabawa oraz zaplanowana forma oddziaływania, która dzięki licznym i różnorodnym zajęciom pozwoliła na zmiany dotychczasowych zachowań, sposobu funkcjonowania a także pozwoliła na kilka dni oderwać dzieciaki od telefonów, komputerów i innych technologicznych gadżetów. Jako że kontakt z przyrodą pomaga lepiej rozwijać się dzieciom, wpływa pozytywnie na ich samopoczucie oraz zdrowie fizyczne i psychiczne dlatego program wypoczynku oparty był na wykorzystaniu natury Bieszczad i pobliskich Beskidów

             Pierwszy wyjazd w Bieszczady, a konkretnie do Soliny wypełniony był nie lada atrakcjami. Rozpoczęliśmy od spaceru po zaporze na jeziorze Solińskim by dotrzeć do stacji gondolowej, gdzie wszystkich uczestników przywitała urocza Rusałka czyli przewodniczka parku “Tajemnicza Solina”. Przejazd gondolami wzbudził wiele emocji i nowych doświadczeń, jak choćby podziwiania krajobrazu Soliny i okolic z innej, “wysokiej” perspektywy. Gondolami dotarliśmy do krainy biesów i czadów czyli parku “Tajemnicza Solina”, w którym zaopatrzeni w plany ruszyliśmy w niesamowitą podróż odkrywania tajemnic i ciekawostek terenów bieszczadzkich. Dzieci pod wodzą Rusałki odwiedziły 8 stacji, m.in. labirynt Biesa, czadowy ślizg, wioskę czadów, tajemniczą studnię czy osadę olbrzymów, w których zdobywały nowe umiejętności i doświadczenia, świetnie się przy tym bawiąc. W każdym miejscu przybijały specjalne pieczątki na specjalnych planach, aby na końcu wędrówki rozwiązać zagadkowe słowo. Po bardzo aktywnie spędzonym czasie w parku udaliśmy się na pyszny obiad, a następnie gondolami wróciliśmy do centrum Soliny gdzie czekała na dzieci kolejna atrakcja - rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Solińskim. To było niesamowite przeżycie dla wszystkich dzieciaków bo znów z innej perspektywy obserwowali cuda natury bieszczadzkiej, dodatkowo za zgodą kapitana statku dzieci pozowały do zdjęć w czapce kapitańskiej siedząc za sterami. Na koniec wycieczki zaplanowano czas na zakup drobnych pamiątek z Soliny. ​​​​​​​

            Zmęczeni lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do Jasła by następnego dnia wyruszyć do Desznicy, miejsca, w którym znajduje się nowo powstała wieża widokowa i zabytkowy kościółek. To była kolejna wieża (po Solinie), którą “zdobyliśmy”,  z której widok na Beskidy jest niepowtarzalny, bardzo kojący i uspokajający. Jak bowiem wiadomo przebywając na łonie natury, odczuwamy mieszaninę budujących, korzystnych dla zdrowia psychicznego emocji, które tak potrzebne są szczególnie dzieciom. Desznica okazała się świetną bazą do różnych aktywności artystycznych jak malowanie lnianych worków czy robienie “perskich oczek” z włóczki, był też czas na zabawy i pląsy w kręgu a także zwiedzanie kościoła pod okiem proboszcza - ks. Józefa Obłoja. Na zakończenie wyprawy zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla.   

            Ostatni dzień półkolonii to ponownie wyjazd w Bieszczady i wyjście grupy na Połoninę Wetlińską, jeden z bardziej popularnych i chętnie uczęszczanych przez turystów szlaków w Bieszczadach. Trasa nie jest zbyt wymagająca i wyczerpująca, a dostarcza wielu doznań i przeżyć związanych z wędrówką w górach. To niesamowita przygoda, która może przerodzić się w prawdziwą pasję nie tylko do “kąpieli leśnych”, ale także do aktywnego wypoczynku i zamiłowania do wędrowania np. z rodziną i bliskimi. Droga na szczyt połoniny wiodła przez las, łąki, ale i błoto co jeszcze bardziej wzmocniło młodych wędrowców, którzy bardzo chętnie i spontanicznie podziwiali stopniowo ukazujące się widoki. Dzieci doświadczyły, że świadome odkrywanie i wędrowanie uczy nas zrozumieć i poznać przyrodę, a tym samym lepiej ją chronić i szukać w niej ukojenia i spokoju. Szczyt połoniny “zdobyliśmy” pod czujnym okiem przewodnika bieszczadzkiego, który bardzo ciekawie i barwnie opowiadał o Bieszczadach, przytaczał rozmaite ciekawostki i anegdoty. Bezsprzecznie dzieci były bardzo dumne ze “zdobycia” szczytu chociaż dla niektórych nie było to łatwe zadanie i musiały włożyć wiele wysiłku w trakcie pokonywania bardziej stromych odcinków trasy. Nagrodą był odpoczynek i niesamowite widoki, które mogliśmy wszyscy podziwiać dodatkowo przy bardzo pięknej aurze czego dowodem są liczne fotografie w albumie zdjęciowym. W drodze powrotnej do Jasła zatrzymaliśmy się w Woli Michowej gdzie znajduje się stanica harcerska okręgu krośnieńskiego, w którym to miejscu czekał na nas obiad serwowany z kuchni polowej. Ostatni przystanek to Jaśliska, gdzie zatrzymaliśmy się by obserwować na wyciągnięcie ręki gromadę bocianów białych i w tych okolicznościach natury podziękować wszystkim młodym odkrywcom za wspólnie spędzony czas, przykładne zachowanie i budowanie pięknych relacji ze sobą nawzajem, ale również z naturą, która towarzyszyła nam i otaczała nas każdego dnia półkolonii.

            To był dobrze spędzony czas!

            Dziękujemy za wspólną zabawę!

            Odpoczywajcie zdrowo!

            Z wakacyjnym pozdrowieniem koloru zielonego wychowawcy: Ewa Wątroba, Anna Szwarnowiecka - Kopcza, Dorota Rzońca.

          • Zakończenie roku szkolnego 2022/23

          • Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi 153 uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle odebrało dzisiaj świadectwa promocyjne do następnej klasy, w tym 49 z wyróżnieniem, a 41 ósmoklasistów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, w tym 17 z wyróżnieniem.

            Kochani Uczniowie. 

            Dzisiaj gdy będziecie otrzymywać swoje świadectwo będziecie się zastanawiać, czy Ci duzi ludzie są z Was dumni... Czy są z Was zadowoleni? Czy te oceny,  numerki są dla nich wystarczające.

            Pamiętajcie, że wy Dzieci nie jesteście średnią, numerkiem, czy czerwonym paskiem.Dziecko każdego dnia, przez dziesięć miesięcy, od poniedziałku- do piątku i w weekendy też, uczyło się, starało i płakało, aby zrozumieć- to, co wydaje się niezrozumiałe, aby spróbować, tego, co takie zagmatwane, aby...przestać się bać, że nie da rady,  że "nie rozumie", że "inni robią to lepiej czy szybciej".
            Tyle miesięcy nauki, tyle godzin przy książkach, tyle minut w skupieniu i uwadze...I tylko jeden papierek z numerami lub opisem na koniec.
            Tylko świadectwo?!
            Tylko średnia?
            Tylko  ...?!
            A przecież to, o niebo, o wszystko WIĘCEJ!
            To wysiłek.
            To praca.
            To czas.
            To nauka.
            To rozwój.
            To kolejne próby.
            To błędy I poprawki.
            To łzy i szczęście.
            To uśmiech Pani.
            To plotki w ławce.
            To berek na przerwie i rozbite kolano.

            To kolega z ławki i wyryte w ławce serduszko.
             

            Oceny nie określają tego wszystkiego, co działo się przez ten rok. Oceny nie ujawnią wysiłku i poświęcenia. Oceny to czysta statystyka, a każde dziecko to czysty CUD.

             

            Gratuluję więc KAŻDEMU, kto nie ma czerwonego paska, ale czuje, że wie i umie więcej niż rok czy miesiąc temu.
            Gratuluję również KAŻDEMU, kto za swoją systematyczność i pracę będzie mieć czerwony pasek, bo wiem, że to trudne zadanie.


            Drodzy Absolwenci – Uczniowie Klas Ósmych!


            To Wasz ostatni dzień w naszej szkole. Przed Wami nowe szkoły, nowe wyzwania, nowe sukcesy, nowo przyjaciele. To czas, kiedy musicie się zastanowić, kim jesteście i czego oczekujecie, w jaki sposób chcecie nadać sens swojemu życiu.
            Jeśli miałabym dać Wam radę, powiedziałabym, abyście nie czekali. Życia nie da się odłożyć na później, ani nie da się go przeżyć na zapas. Trzeba tu i teraz  podejmować działania, które przybliżają do marzeń. Pamiętajcie, że wasz rozwój nigdy się nie kończy, składa się z mnóstwa etapów i kiedy człowiek myśli, że osiągnął ostatni, otwiera się przed nim kolejny. To umiejętność dokonywania wyborów decyduje o losie człowieka. Teraz stoicie właśnie przed takim wyborem, przed kolejnym etapem waszego życia. Pamiętajcie, że nie zawsze jest tak, że wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają ci, którzy postanawiają wygrać, są konsekwentni i uparci. Nie dajcie sobie wmówić, że  jesteście inni, gorsi lub słabsi od pozostałych. My wiemy jak bardzo wartościowymi ludźmi jesteście, jak wysoką kulturę osobistą macie, jak bardzo ważna dla was jest rodzina i przyjaźń, jak bardzo kreatywnymi młodymi ludźmi jesteście. My, nauczyciele i  wasi rodzice, wiemy, że możecie iść dalej w świat z podniesionym czołem.
            Pamiętajcie jednak, że NIE MUSICIE BYĆ IDEALNI  - akceptujcie siebie takimi jakimi jesteście.
            Pozostańcie sobą.
            „Pielęgnujcie swoje marzenia.
            Trzymajcie się swoich ideałów.
            Maszerujcie śmiało według muzyki,
            którą tylko Wy słyszycie.
            Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu,
            a nie z oglądania się do tyłu”...

            Kochani. Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, to ten raz wystarczy.

            Szanowni  Rodzice.


            Za każdym dzieckiem, które wierzy w siebie, jest dorosły, który uwierzył jako pierwszy. Bo to My - dorośli budujemy fundament poczucia własnej wartości dziecka.
            Wszyscy ważni dorośli w życiu dziecka, zostawiają w nim cząstkę siebie.
            Gdy wierzymy, akceptujemy, dostrzegamy wysiłek (tu podkreślę: wysiłek - nie efekt), gdy pokazujemy, że błędy są ludzkie, wspieramy, gdy jest trudno - wówczas cegiełka po cegiełce budujemy wiarę w siebie.
            My dorośli Mamy wielką MOC.
            Dziękuję że zawsze staliście za swoim dzieckiem, że wspieraliście nas nauczycieli i wychowawców w przekazywaniu tej MOCY naszym uczniom. Serdecznie gratuluję wszelkich sukcesów, jakie Państwa dzieci odniosły w trakcie nauki  w szkole. Życzę, aby efekty dalszej edukacji Waszych dzieci przyniosły Wam radość  i zadowolenie. Jedną mam prośbę: pozwólcie swoim dzieciom być wystarczającymi, nie idealnymi, takimi jakimi chcą być… I bądźcie z Nich zawsze dumni.

            Marzy mi się...  że każde dziecko usłyszy dzisiaj, jak jest ważne I jak cudownie jest być blisko, gdy zdobywa świat.


            Koleżanki i koledzy nauczyciele!


            Bardzo dziękuję Wam za całoroczną pracę. Jestem dumna z każdego z Was, za to jaka szkołę tworzymy. Dziękuję za radość którą dawaliście uczniom,  za troskę, każdą relację, pasję, uwagę i duuużo wolności. 

            Ale...  

            Świat  potrzebuje ludzi wypoczętych. Świat potrzebuje ludzi szczęśliwych. Nie znam innej drogi naprawiania świata, niż zacząć od siebie samego.
            Należy więc....
            Z premedytacją
            odpocząć od tego
            co przygniata
            budzi niepokój

            Z premedytacją
            najczulej jak potrafisz
            przytulić swoje myśli

            Z premedytacją
            przy filiżance kawy
            naprawiać świat
            od środka

            .....


            Życzę Wam wszystkim wspaniałych, radosnych i bezpiecznych wakacji. 

            Dyrektor,  Gabriela Zdunek-Gajda

          • Zbiórka zużytych baterii - III miejsce przedszkolaków!

          • Nowe osiągnięcie w naszym przedszkolu w XXIV Konkursie zbiórki zużytych baterii. 

            I miejsce - Dominik Warmiński - 11028 baterii
            II miejsce Zuzanna Woźniak - 3348 baterii
            III miejsce Ksawery Cichoń 1200 baterii. 

            W Jasielskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu XXIV zbiórki zużytych baterii. W tym roku we wszystkich szkołach i przedszkolach zebrano łącznie 7 ton baterii. 
            Nasze przedszkolaki ich rodzice również zaangażowali się w zbiórkę. Łącznie zebraliśmy 14 496 baterii - to dało nam trzecie miejsce wśród najlepszych przedszkoli .

          • IV edycja konkursu Zbiórka zużytych baterii - szkoła

          • Nowe osiągnięcia  w naszej szkole w IV edycji konkursu Zbiórka zużytych baterii.

            Iga Felkiel: I miejsce
            Maciej Mitrut: II miejsce
            Blanka Smagacka: III miejsce

            22 czerwca w Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanieXIV edycji konkursu Zbiórka zużytych baterii. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, chętnie przyłączyli się do proekologicznej akcji.


            Pamiętajmy, że baterie to odpady niebezpieczne. Chemikalia użyte do produkcji baterii mają silne działanie toksyczne dla organizmów żywych. W przypadku dostania się ich do organizmu, wraz ze skażoną wodą lub żywnością, mogą doprowadzać do ciężkich i przewlekłych chorób, dlatego tak ważna jest ich odpowiednia utylizacja. Bierzmy przykład z naszych uczniów i nie wyrzucajmy baterii do zwykłego kosza na śmieci.

          • Pożegnanie przedszkola 2023

          • Chociaż słońce jasno świeci

            Trochę smutne są już dzieci.

            Bo koniec roku, przedszkola mija czas

            Teraz wakacje czekają nas!​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            W czwartek 24.06.2023r. odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.

            Pożegnanie Plastusiów: https://photos.app.goo.gl/uJuCEj8w1p2zCTFr5

            Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu!

            Galeria Misie: https://photos.app.goo.gl/pREFaZm1B5JRTD2C6

            Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

            Kiedy już będę uczniem w szkole

            To znajdę wyjście, wiem co zrobię

            Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole!

             

          • Pożegnanie klasy 3a przez młodszych kolegów.

          • We środę klasa 3a przygotowała spotkanie integracyjne dla klas1-3 na pożegnanie klasy trzeciej. Cała klasa wystąpiła z tańcem i piosenką „Moja klasa trzecia a, tyle wdzięku w sobie ma”,choć na lekcjach ciągle gada,  ktoś z krzesełka czasem spada, To wspaniałe są dzieciaki, roześmiane ich buziaki,  jak tu na nas gniewać się, że my bawić chcemy się.”

            Wypisz, wymaluj to nasza klasa.!!!

            W układzie tanecznym z szarfami „Dobrze dzieckiem być” i tańcem „Czekolada”.

            Indywidualnie wystąpiła:

             Emilia M. w piosence „Najlepsza koleżanka”,

            Alicja Skicka  „Mogło być nic”,

             Iga z Tosią G. w piosence „Marcepan”

             i Nikola  „Kawka na wynos”.

            Tosia H. pokazała kilka fragmentów gimnastyki akrobacyjnej.

            Uczniowie z rodzicami przygotowali dla wszystkich „cukierkowy poczęstunek”.

            Dzieci z klasy 1a i 2a przygotowały dla trzecioklasistów drobne upominki z

            życzeniami „Wesołych wakacji i „Powodzenia w klasie czwartej” .Dziękujemy

            za życzenia i również życzymy fajnych i bezpiecznych wakacji.

            Dziewczynki z klasy drugiej przygotowały układ taneczny.

             Po naszych występach nasza pani bibliotekarka rozdała podziękowania i

            nagrody za pracę w bibliotece szkolnej. Serdecznie dzieciom gratulujemy!!!

                                                                                   Wychowawca: Małgorzata Mroczka

            Nowa galeria Pożegnanie klasy 3. została dodana do albumu fotograficznego

          • Bezpieczne wakacje - spotkanie z dzielnicowym.

          • Za dwa dni wakacje i dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy pana policjanta, naszego dzielnicowego Piotra Polaka, który przybliżył dzieciom klas I-III zasady bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. ​​​​​​​

            Pan dzielnicowy przypomniał najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkań omówił zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę.

            Ponadto przypomniał jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą.

            Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

          • Nagrody Burmistrza Miasta Jasla za wysokie wyniki w nauce

          • "Inwestowanie w wiedzę, zawsze przynosi największe zyski. "– Benjamin Franklin 😁

            W dniu dzisiejszym 11 uczniów naszej szkoły otrzymało z rąk Burmistrza Miasta Jasła nagrodę finansową za bardzo wysokie wyniki w nauce.  

            Nagrody Burmistrza Miasta Jasła otrzymali: 

            Dominik Faryj kl 6a

            Konstancja Gorgosz kl 8a

            Tola Lenar kl 5a

            Laura Iossa kl 8a

            Laura Janik kl 8a

            Eryk Janiszewski kl 8a

            Malwina Kopcza kl 6a

            Tomasz Krupa kl 6a

            Wiktor Ochałek kl 6a

            Emilia Wickowska kl 6b

            Wiktoria Woźniak kl 8b

            Jesteśmy z Was bardzo dumni!  

            Dumni jesteśmy również z tego, że nasz  nagrodzony uczeń Tomasz Krupa, uświetnił swoją grą na instrumencie otwarcie gali nagrodzonych. 

            Brawa dla najlepszych z najlepszych! 

          • Wycieczka Chorzów-Ogrodzieniec kl. 5a i 6a

          • 13 i 14 czerwca klasy 5a i 6a pojechały na wycieczkę do Chorzowa i Ogrodzieńca. Zwiedzanie zaczęło się od Zabrza, w którym odwiedziliśmy Sztolnię Królowej Luizy. Podziemne korytarze były zaskoczeniem dla wszystkich zwiedzających. Następnie udaliśmy się do Parku Śląskiego, gdzie odwiedziliśmy Zoo. Pod koniec dnia czekał seans dydaktyczny w Planetarium. Wieczorem uczniowie mieli czas na zabawę i integrację, grali w biłkę nożną i siatkowa oaraz spędzli czas przy ognisku. ​​​​​​​

            Pierwszego dnia wycieczki dopisywała piękna pogoda, która dodatkowo sprzyjała odpoczynkowi od obowiązków szkolnych. Następny dzień przywitał nas obfitym deszczem, jednak niestrudzeni wybraliśmy się na zwiedzanie Jaskini Głębokiej. W jaskini przywitały nas nietoperze, które okazały się być przyjaznymi zwierzętami. Ubrani w peleryny i kurtki przeciwdeszczowe pojechaliśmy na Zamek w Ogrodzieńcu. Zwiedzanie zamku zaczęliśmy od dziedzińca, następnie krętymi schodami poszliśmy do ruin sal zamkowych, a zakończyliśmy w sali tortur. Niestety pogoda nie pozwoliła nam na eksplorowanie okolic zamku. 

            Wszyscy uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

            Nowa galeria Wycieczka Chorzów-Ogrodzieniec została dodana do albumu fotograficznego

             

             

        • Zainteresowania, hobby i pasje naszych dziadków i babć- trzeci etap projektu – 3a
          • Zainteresowania, hobby i pasje naszych dziadków i babć- trzeci etap projektu – 3a

          • Na ostatnim etapie projektu uczniowie przedstawili zainteresowania swoich babć i dziadków, a nawet pradziadków.

            Emil napisał o swojej babci Ewie, która uwielbia prace w ogródku, a jej pasją było słuchanie opowieści jej dziadka z I wojny światowej. Pra, pradziadek Emila służył w wojsku austro-węgierskim, a pradziadek Stanisław zdobywał medale za ofiarność w czasie ratowania ludzi podczas pożarów. Wspaniałe jest to, że poznajecie historie swoich rodzin, a pamięć o ludziach trwa przez lata

          • Wycieczka do Warszawy #PoznajPolske

          • W dniach 13-14 czerwca uczniowie klasy 8a ,8b i 6b  uczestniczyli w wycieczce do Warszawy dofinansowanej przez rządowy program Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.  Celem przedsięwzięcia  jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski,  jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii  oraz osiągnięć polskiej nauki. ​​​​​​​

            Program wycieczki był zróżnicowany pod względem rodzaju, tematyki i atrakcyjności poszczególnych jej etapów. Naszą “warszawską” przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego, który jest nie tylko  stadionem piłkarskim, ale ma także charakter wielofunkcyjny. Wszystkich zaskoczyły rozmiary stadionu i ilość różnorakich pomieszczeń takich jak: strefy vip, relaksu, podziemna autostrada i platforma widokowa. Ze względu na to, że wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej, wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. 

            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, w którym uczniowie mieli niepowtarzalną okazję doświadczenia osiągnięć polskiej nauki w dziedzinie biologii, chemii, fizyki, astronomii i matematyki. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest możliwość korzystania z różnych stanowisk interaktywnych.  Zwiedzanie CNK połączone było z pokazem na żywo  w  Planetarium Nieba Kopernik i i seansem pt. “Rewolucja Kopernika”.  

            Drugi dzień rozpoczęliśmy w Parku Saskim, w pobliżu którego znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zmianie warty, która okazała się niezwykłym przeżyciem.

            Następnie pani przewodnik  przeprowadziła nas  trasą  Historycznego Zespołu Miasta z traktem królewskim, a w jego ramach ulicę Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, mury  miejskie i pomnik  Małego Powstańca. Zobaczyliśmy również Pałac Prezydencki, natomiast Archikatedrę św. Jana Chrzciciela zwiedziliśmy. 

            Niezwykłym wydarzeniem okazała się być wizyta w Sejmie, gdzie gościliśmy na zaproszenie Pani poseł Marii Kurowskiej. Niezwykłość tej wizyty podkreślił fakt przywitania uczniów przez Marszałka Sejmu podczas trwającego w tym czasie posiedzenia. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele pomieszczeń i miejsc związanych z funkcjonowaniem Sejmu i pracą posłów. Warto wspomnieć, że zwiedzanie indywidualne sejmu nie jest możliwe,  zatem ten punkt programu był ogromną atrakcją całej wycieczki.

            Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy był Park Łazienek Królewskich, a w jego obrębie takie obiekty jak: Pałac na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, Biały Domek,  a także pomnik Chopina; mieliśmy również okazję zobaczyć Belweder i wysłuchać historie z nim związane. Uczestnicy wycieczki zachwycali się fauną i florą tego parku, a w szczególności przepięknymi okazami pawii królewskich, które swobodnie i z gracją przechadzają się po całym terenie. 

            W drodze powrotnej na chwilę zatrzymaliśmy się w historycznej dzielnicy Wilanów by podziwiać Pałac Wilanowski z jego kompleksem ogrodowym. 

            Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy uczestnicy wycieczki byli ogromnie zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.

            Nowa galeria Wycieczka do Warszawy #PoznajPolske została dodana do albumu fotograficznego

            #PoznajPolske

          • Dzień Rodziców w kl. 2a

          • ,,My jesteśmy jeszcze dziećmi , a rodzice już dorośli,

            Oni żyją na poważnie,  my jesteśmy ciut nieznośni.

            No a dzisiaj, tak na chwilę, zamienimy się rolami-

            nie będziemy dzisiaj dziećmi,  tylko właśnie - rodzicami! "

                        I tak właśnie podczas klasowej uroczystości uczniowie wcielili się w role swoich rodziców i w humorystycznej formie przedstawili różne scenki z życia rodziny. Nie zabrakło także wierszy i piosenek, które dedykowane były mamie i tacie. W programie znalazł się również utwór instrumentalny oraz prezentacje gry na keyboardzie i skrzypcach. Po odśpiewaniu ,,100 lat" dzieci wręczyły rodzicom wykonane przez siebie ozdobne serduszka. Na zakończenie dziewczynki zatańczyły opracowany układ choreograficzny do piosenki ,,Throwback".

             Było wesoło, ale też wzruszająco! Dzieci wspaniale odegrały swoje role, wykazując się umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi ale też muzycznymi, wokalnymi i tanecznymi. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, które już tyle się nauczyły! Przy opracowywaniu scenariusza zadbano o to, by każde dziecko mogło wystąpić indywidualnie, w tym także grupa naszych sympatycznych dzieci z Ukrainy. Dodatkową funkcję obsługi sprzętu komputerowego otrzymali Szymon i Mateusz i też okazali się niezawodni!

                        Na uroczystości gościliśmy rodziców, krewnych oraz młodsze rodzeństwo a także Panią Dyrektor, która przesyłała uczniom pozytywną energię oraz dokumentowała całe to wydarzenie w postaci zdjęć oraz filmików. Myślę, że wszyscy będziemy z sentymentem wspominać tą uroczystość.  Dzieci już pytają, kiedy będziemy przygotowywać następny kabaret?

                        Jako wychowawca dostrzegam duży potencjał swoich uczniów, ich zaangażowanie oraz liczne talenty!

            Małgorzata Szewczyk