• Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki o Zdrowiu pt. „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”
          • Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki o Zdrowiu pt. „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

          • Dnia 24.11.2022 r. dzieci z grupy „Plastusie” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenki o Zdrowiu pt. „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” organizowanym przez Społeczne „Adasiowe” Przedszkole w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza. Nasze przedszkole reprezentowało troje dzieci: Ewa Sz., Lilianna P., Maria F. Dziewczynki zaprezentowały utwór pt. „Piosenka o zdrowiu”. Gratulujemy naszym wspaniałym artystkom i życzymy dalszych sukcesów!

            Galeria: 

        • Andrzejki dla klas 1-3
          • Andrzejki dla klas 1-3

          • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. 24 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się dla uczniów klas 1-3  zabawa andrzejkowa. Wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców z trójek klasowych,  którym serdecznie dziękujemy, był doskonałym przerywnikiem po aktywnych zabawach tanecznych. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.
            Bardzo dziękujemy chłopakom z klasy 8b za  wspaniałe poprowadzenie zabawy. Jesteście niezastąpieni!  

             

        • Zdro­wie psy­chicz­ne to rów­no­wa­ga pomię­dzy dba­niem o potrze­by cia­ła i umy­słu - spotkanie z dietetykiem
          • Zdro­wie psy­chicz­ne to rów­no­wa­ga pomię­dzy dba­niem o potrze­by cia­ła i umy­słu - spotkanie z dietetykiem

          •  Dla naszej placówki ważnym aspektem codziennej aktywności jest działalność w zakresie promocji zdrowia oraz psychoprofilaktyki: wspomaganie w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu, a  także ograniczenie i likwidowanie czynników, które blokują prawidłowy rozwój i zaburzają zdrowy styl życia. 

            W dniu 23 października uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem                     w ramach warsztatów”Dieta a zdrowie psychiczne”. Podczas warsztatu mogli dowiedzieć się jak odżywianie wpływa na psychikę, poprawę samopoczucia psychicznego, w tym lepsze radzenie sobie ze stresem i poprawę sprawności umysłowej.W najbliższym terminie w warsztatach wezmą udział także uczniowie klas 5-8.

            Wszystkim uczestnikom warsztatów życzymy mądrych wyborów i zdrowego stylu życia.
             Galerie:
            Kl. 1a

            Kl. 2a
            Kl 3a

              

        • W zdrowym ciele - zdrowy duch!
          • W zdrowym ciele - zdrowy duch!

          • Zabawy ruchowe i gimnastyczne to ulubione zajęcia dzieci z grupy ,, BIEDRONKI ". Na zajęciach tych wykorzystujemy: kolorowe kółka, woreczki, obręcze, piłki, ławeczki. Podczas ćwiczeń dzieci doskonalą różne formy poruszania się, zachowanie w grupie, dyscyplinę, dokładne słuchanie. Często
             wykorzystujemy też tablicę interaktywną, na której są zestawy muzyczne. W czasie zajęć z tablicą doskonalą poczucie rytmu, rozróżniają dźwięki wysokie i niskie,reagują na różne sygnały.TO JEST ŚWIETNA ZABAWA.
            Galeria: 
        • W poszukiwaniu inspiracji do Projektu Naukowa Liga z LOTOSem
          • W poszukiwaniu inspiracji do Projektu Naukowa Liga z LOTOSem

          • To znowu my – Laura, Adam i Kamil. Tym razem w poszukiwaniu twórczych inspiracji i tzw. weny do realizacji Projektu w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM, udaliśmy się nie do pizzerii lecz  do… Rzeszowa. 

            20 listopada 2022 r. odbywał się tam Światowy Dzień Młodzieży z całej Diecezji Rzeszowskiej. Ponad 1200 młodych osób – WOW!!! Ludzi podobnych nam, z podobnym myśleniem, z podobnymi wartościami, a przede wszystkim stawiających Pana Boga na pierwszym miejscu. 

            Opłacało się przyjechać!!! Spotkaliśmy ciekawych ludzi, o których opowiemy Wam w kolejnych postach… Podsumowując (bo robi się zbyt długi tekst i może być przynudnawo): był czas na modlitwę, zabawę i kebaba… Zresztą sami zobaczcie… 

            Laura, Adam, Kamil

            Galeria:


             

        • Kosmiczne zabawy Misiów
          • Kosmiczne zabawy Misiów

          • Ta nasza Ziemia
            - kula olbrzymia.
            Mieszkamy na niej 
            Mocno nas trzyma
            i leci z nami w przedziwny sposób
            przez czarną zimną przestrzeń Kosmosu.


            Misie przez cały tydzień rozwijały zainteresowania związane z Kosmosem. Oglądały wystawę prac wykonanych przez klasę 6B "Układ słoneczny" w ZSM 1, słuchały opowiadań, wierszy, ustalały środki transportu dzięki którym można udać się na wyprawę w Kosmos.. Wykonały prace plastyczne "Układ słoneczny" , "Rakieta".
            Galeria: 
        • MAŁA KSIĄŻKA –WIELKI CZŁOWIEK” uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej
          • MAŁA KSIĄŻKA –WIELKI CZŁOWIEK” uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej

          • Pasowanie na czytelnika organizowane jest co roku przez bibliotekę szkolną i weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Celem uroczystości jest zachęcanie najmłodszych naszych milusińskich do nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Tegoroczna uroczystość była przedsięwzięciem niezwykle wyjątkowym , gdyż połączona została z realizacją kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka –Wielki człowiek”, która przygotowana została z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Tegoroczną uroczystość uświetnili uczniowie klasy 8a , którzy wcielili się w postacie bajkowe, doskonale znane dzieciom.
            Zanim jednak nasi kochani uczniowie złożyli przyrzeczenie poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz zbioru książek, dowiedzieli się także jak o nie dbać. Zapoznani zostali z sposobem wypożyczania książek, z zaciekawieniem wysłuchali też prośby książki.
            Pierwszoklasiści znakomicie poradzili sobie z wyzwaniami czytelniczymi min. zagadkami , które sprawdzały ich znajomość o książkach i bohaterach bajek, baśni.
            Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki. Skupieni i poważni uczniowie uroczyście przyrzekali, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika.
            Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało ręcznie robione zakładkę oraz wyprawkę czytelniczą: książkę „Pierwsze abecadło”-antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej; ,broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki; oraz kreatywny alfabet-plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Podczas przyjmowania pamiątek nowym czytelnikom towarzyszyła nie tylko radość, ekscytacja alei szeroki, spontaniczny uśmiech.
            Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki- pierwszoklasiści z pewnością odbędą niezwykłą i na pewno niezapomnianą podróż”...jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie”.
            Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury
            i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Broszura przygotowana została przez Instytut Książki.

            Serdeczne gratulacje wszystkim nowym czytelnikom składa całe Grono Pedagogiczne
            Życzymy wspaniałych przygód w świecie książek
            i frajdy z odkrywania tego co nieznane .
            Jesteśmy z Was bardzo dumni!
            Galeria: 
        • Uczymy się zdrowo odżywiać - spotkanie z dietetykiem w przedszkolu
          • Uczymy się zdrowo odżywiać - spotkanie z dietetykiem w przedszkolu

          • Nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk z Gabinetu Bonne - sante w Jaśle. Dzieci poznały zasady zdrowego żywienia, produkty zdrowe i te,których należy unikać. Z łatwością rozwiązywały zagadki i z zainteresowaniem słuchały - dlaczego należy ograniczać słodycze, słodkie napoje a zwiększyć spożycie warzyw i owoców.
             "Jedz owoce i warzywa a wciąż będziesz zdrów jak ryba" - hasło warte do zapamiętania !
            Dzieci otrzymały też przepisy na zdrowe przekąski myślimy, że pochwalą się nam, że zrobiły je w domu z rodzicami.
            Serdecznie dziękujemy pani Dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.
            Galeria: 
        • Jesień u Misiów
          • Jesień u Misiów

          • Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia. W sali u Misiów powstał kącik jesienny, nie zabrakło prac plastycznych. Skarby jesieni - kasztany, żołędzie, liście wykorzystaliśmy do zabaw i zajęć.
            Spacery jesienne połączone z obserwacją i poszukiwaniem jesieni dostarczyły Misiom  wielu wrażeń.
            Galeria: 
        • KISZENIE KAPUSTY W KLASIE 3A
          • KISZENIE KAPUSTY W KLASIE 3A

          • 15 października klasa 3A kisiła kapustę. Każde dziecko przyniosło sobie wyparzony litrowy słoik. Wychowawca zamówił kapustę szatkowaną ze względów bezpieczeństwa. Dużą szatkownicę przywiózł na lekcję Szymon i razem z nauczycielem zademonstrował jak szatkuje się kapustę na dużej szatkownicy. Zwrócono uwagę na zachowanie bezpieczeństwo podczas szatkowania. Paseczki kapusty trafiły do pojemnika, gdzie kapusta została posolona i dobrze ugnieciona, aż puściła sok. Część dzieci chciała kapustę z marchewką, więc sami tarli marchewkę na swoich tarkach, a potem każde dziecko wkładało do słoika kapustę z marchewką i mocno ugniatało. Następnie zakręcono słoiki zakrętkami i odstawiono  je na kilka dni na parapet okna.  Klasa podzieliła się na cztery zespoły i opracowała notatkę do pamiętnika z dzisiejszego dnia. Najciekawsze zakończenia to: niedługo zjemy ją ze smakiem, nie możemy się doczekać kiedy ją zasmakujemy.
            Kapusta kiszona to poszatkowana kapusta poddana procesowi fermentacji, zachodzącemu po zasypaniu jej solą. W wyniku fermentacji i rozkładu cukrów przez bakterie powstaje kwas mlekowy nadający kapuście charakterystyczny kwaśny smak. Kapusta kiszona to bardzo zdrowy produkt spożywczy, ponieważ bakterie kwasu mlekowego korzystnie wpływają na florę bakteryjną jelit oraz układ odpornościowy człowieka.
            Początki kapusty kiszonej datuje się na wiek XVII i ściśle związana była ona z żeglarzami, którzy używali jej, by ochronić się przed różnymi schorzeniami i chorobami takimi jak np. szkorbut (powstający w wyniku niedoborów witaminy C). Kapusta kiszona wykorzystywana była również jako środek zapobiegający odmrożeniom i naturalnie wzmacniający układ immunologiczny. Dodatkowo sok z kiszonej kapusty jako okład pomagał na owrzodzenia oraz bóle reumatyczne.
            Kapusta kiszona jest niskokaloryczna, ma za to sporo właściwości korzystnych dla zdrowia. Dobrze wpływa na procesy trawienia i układ pokarmowy, wzmacnia odporność, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, pozytywnie wpływa na układ krążenia i serce, a dodatkowo poprawia kondycję skóry.
            Kapusta kiszona zawiera witaminę C, magnez, potas, żelazo i wapń. Jest także świetnym źródłem witamin z grupy B, witaminy A, E oraz K. Z uwagi na obecność bakterii kwasu mlekowego, powstających w procesie fermentacji, jest produktem bardzo zdrowym, zalecanym w profilaktyce chorób układu pokarmowego i dla zachowania właściwej flory bakteryjnej jelit. Jest również źródłem błonnika pokarmowego, co szczególnie przydatne jest dla osób odchudzających się lub cierpiących na zaparcia. Błonnik pozwala również obniżyć poziom cholesterolu we krwi, co zapobiega rozwojowi miażdżycy i chorób serca.

            Kapustę kiszoną jest świetna dla osób mających problemy z wrzodami i nadżerkami żołądka. Wynika to z faktu, że sok z kiszonej kapusty łagodzi działanie kwasów oraz soli, dzięki czemu łagodzi tym samym dolegliwości bólowe. Sok z kiszonej kapusty działa również detoksykująco, dzięki czemu pozwala na usunięcie szkodliwych substancji z organizmu.
            Serdecznie dziękuję rodzicom za zakup potrzebnych produktów.

            Wychowawca klasy- Małgorzata Mroczka
            Galeria: 
        • Spotkanie z rodzicami
          • Spotkanie z rodzicami

          • Szanowni Rodzice.
            Serdecznie zapraszamy 16.11.2022 r. (środa) na planowe zebrania i wywiadówki z rodzicami.  Zapraszamy tym razem na warsztaty dla rodziców na godzinę 16.30 do świetlicy szkolnej, które poprowadzi pani Dorota Werner-Strach - psychotraumatolog, pedagog, seksuolog,  psychoterapeuta, mediator rodzinny, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
            Temat warsztatów : "Efektywna komunikacja ukierunkowana na budowanie poczucia wartości dziecka".
            Po spotkaniu odbedą się spotkania z wychowawcami, do państwa dyspozycji pozostaną również nauczyciele przedmiotów. Będzie też możliwość indywidualnej konsultacji z Panią Werner-Strach.
            Zapraszamy. 
        • DYKTANDO PATRIOTYCZNE
          • DYKTANDO PATRIOTYCZNE

          • 8 listopada uczniowie  naszej szkoły  wzięli udział w dyktandzie zorganizowanym z okazji Święta Niepodległości. Celem konkursu było doskonalenie przez uczniów umiejętności poprawnej pisowni, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę, a także popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.  Spośród osiemnastu uczestników wyłoniono najlepszych. Nagrody i dyplomy wręczono podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

            WYNIKI DYKTANDA PATRIOTYCZNEGO

            Klasy V-VI

            I miejsce – Malwina Kopcza

            II miejsce – Aurelia Mazurek

            III miejsce – Kacper Żyra

            Klasy VIII

            I miejsce– Brygida Lechwar

            II miejsce- Wiktoria Woźniak

            III miejsce- Laura Janik, Klaudia Jagielska

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            GALERIA: 
        • Ruszamy z LOTOSEM
          • Ruszamy z LOTOSEM

          • Cześć! Tu Laura, Adam i Kamil. Jesteśmy uczniami klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle. Jakiś czas temu nasz katecheta – ks. Krzysztof Cieśla, wkręcił nas w Projekt w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Hmm… Czemu nie!
            W ciągu tych kilku miesięcy będziemy rozmkiniać temat: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na właściwym miejscu” – mówił św. Augustyn. Jakie miejsce w życiu mieszkańców Jasła zajmuje Bóg?
            No dobra… A co wspólnego ma ten temat z pizzą? Na pierwszy rzut oka niewiele, a jednak… Od razu wyjaśniamy: wyśmienita pizza i wyśmienity temat Projektu równa się SUKCES! Więc mianownik jest jeden! Co będziemy robić (oprócz jedzenia pizzy)? Śledźcie uważnie naszą stronę szkoły, a postaramy się powoli odsłaniać „tajemnice” tego Projektu.
            Do zobaczenia na szkolnym korytarzu.
                                                                                                                 Laura, Adam, Kamil

          • Narodowe Święto Niepodległości 2022

          • Podczas uroczystego apelu odświętnie ubrane dzieci z naszego przedszkola i uczniowie naszej szkoły godnie uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

            W trakcie tej doniosłej uroczystości wszyscy uczniowie zaśpiewali pełną wersję hymnu państwowego oraz wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy 6b pod kierownictwem Pani Ewy Wątroby. Apel uświetniły również uczennice, które brały udział w Konkursie piosenki i pieśni patriotycznej „Dla Niepodległej” – Julia, Hanna, Katarzyna  oraz jedna uczennica pochodząca z Ukrainy Yulia.

            Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych przedszkolaków i uczniów. Brawa dla naszych ukraińskich uczniów, którzy razem z nami świetowali ten dzień i pięknie spiewali z nami Hymn. 

            Niech żyje wolna i niepodległa Polska! 

            #Szkoladohymnu

          • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

          • 8 listopada obchodziliśmy  Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta było promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
            W tym dniu klasy młodsze ze swoimi wychowawcami przygotowywały zdrowe, kolorowe i smaczne kanapki z warzywami.

        • Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej w kl 4 i 5
          • Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej w kl 4 i 5

          • Klasa IV i V realizuje rekomendowany program profilaktyczny ,, Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. 
            Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony ,czy przeżywa trudne momenty?
            Podczas spotkań wspólnie z uczniami zastanawiamy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki. Uczymy dzieci optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.
            Zajęcia obejmują następujące zagadnienia: Apteczka skarbów, Optymizm, Przyjaźń, Kreatywność, Wytrwałość, Zdrowie fizyczne, Szczerość, Życzliwość, Wdzięczność i Marzenia.
            Celem programu Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej  jest rozwijanie u uczniów podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych, kształtowanie optymistycznego nastawienia do życia oraz przygotowanie do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
            Na ostatnich zajęciach uczniowie aktywnie uczestniczyli i tworzyli własne Apteczki Skarbów.
            Galeria: 
            Klaudia Bora
            Małgorzata Kowalska
          • Sukcesy uczennic w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Dla Niepodległej"

          • Eliminacje konkursowe odbyły się 4 listopada w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy i obejmowały 27 prezentacji artystycznych uczniów szkół podstawowych z powiatu jasielskiego. Celem konkursu było wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz propagowanie obchodów świąt narodowych.

            Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:

            Hanna Schabińska z kl. 6A z piosenką ,,Dziś idę walczyć, mamo";,

            Katarzyna Schabińska z kl. 8A z piosenką ,,Dziewczyna z granatem"

            Yuliia Hasii z kl. VA z piosenką ,,Wściekłość Ukrainy"

            Jedna z uczestniczek-Julia Bora z kl. 8A nie wzięła udziału w konkursie z powodu choroby.

            Trzyosobowe jury, w składzie: Dyrektor ZS SASR w Trzcinicy, przedstawiciel Służb Mundurowych oraz przedstawiciel MDK w Jaśle przyznało wyróżnienia oraz miejsca w konkursie.
            Wśród nagrodzonych uczestników znalazły się uczennice naszej szkoły, zdobywając:
             

            wyróżnienie - Hanna Schabińska
            III miejsce - Katarzyna Schabińska !!!

            Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Dla Niepodległej" wpisał się w zbliżające się obchody Święta Niepodległości i niewątpliwie wpłynął na rozwijanie wychowania patriotycznego młodego pokolenia. Organizatorzy konkursu przygotowali upominki oraz dyplomy dla wszystkich uczestników, zadbali o miłą atmosferę oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych. Dodatkową atrakcją był pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

            Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych utalentowanych uczennic i serdecznie im gratulujemy, zachęcając do rozwijania umiejętności wokalnych.

            nauczyciel muzyki
            Małgorzata Szewczyk

          • CZYTANIE DLA POKOJU NA ŚWIECIE - Przerwa na czytanie w Szóstce

          • “Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca” Stefan Wyszyński

            Cała społeczność szkolna- uczniowie klas 1-8, grupy przedszkolne,kadra pedagogiczna, pracownicy  w dniu 27 października kolejny raz wzięła udział w  III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie ”Przerwa na czytanie”. 

            Przedsięwzięcie ogólnoszkolne odbyło się  na zaproszenie  Biblioteki  Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

            Patronat Honorowy nad akcją objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.Patronat medialny nad akcją objęło: Stowarzyszenie EBIB- Elektroniczna Biblioteka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Szkolne Online.

            Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

            Akcja została zorganizowana przez bibliotekę szkolną, która we współpracy z nauczycielami przygotowała wiele atrakcji. Zorganizowano festiwal życzeń dla pokoju,szkolną grę terenową z nagrodami, dzięki której uczniowie poznali piękne sentencje autorstwa znanych pisarzy i artystów.Ponadto uczniowie napisali książkę w rozmiarze XXL mierzącą 14 metrów pt”Słowa mają moc-o ludziach pokoju, czyli o nas samych”. 

            Uczniowie klas ósmych pod opieką nauczyciela bibliotekarza z przygotowaną inscenizacją w klasach czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom, prowadzili zabawy czytelnicze w grupach przedszkolnych.Podczas trwania przedsięwzięcia wydzielono strefy czytania,w których cała społeczność szkolna czytała swoje ulubione książki.

            Każdy uczestnik tego kolorowego wydarzenia mógł się wcielić tego dnia w wybraną przez siebie postać bajkową i ucharakteryzować się według własnego pomysłu, Wydarzeniu towarzyszył konkurs na największego Misia Uszatka. Podczas całego dnia i mali i Ci więksi :) uczniowie dumnie przemieszczali się  z swoimi puchatymi przytulańcami szkolnymi korytarzami, a podczas jednej z przerw  największe “Uszatki” mierzone były przez szkolne uczniowskie jury nietypową jednostką miary -a mianowicie na łokcie, co wzbudziło w uczniach, wiele zainteresowania i cieszyło się do końca  dnia dużym zainteresowaniem.

            Zwycięzcami konkursu na największego Misia Uszatka.zostali:

            I MIEJSCE ex aequo otrzymały uczennice Blanka Myśliwiec z  klasy 1a , oraz Nikola Grygi z klasy 3a, których pluszaki mierzyły długość 3,5 łokcia

            II MIEJSCE ex aequo otrzymali Gabryś Cetnarowicz z klasy 3a oraz Zuzanna Michalik z klasy 8,  których pluszaki mierzyły długość 3 łokcie 

            III MIEJSCE ex aequo otrzymały Lenka Podlasek z klasy 3a oraz Karolina Maciejowska z klasy 5a,których pluszaki mierzyły długość 2,5 łokcie. Gratulujemy!

             

            Wszystkim uczniom dziękujemy za wspaniałą czytelniczą przygodę 

            z czytelniczym pozdrowieniem -pokoju serca!

            #przerwanaczytanie

             

        •  POZNAJEMY NASZE GÓRY – projekt w 3A
          • POZNAJEMY NASZE GÓRY – projekt w 3A

          • W Polsce występują cztery pasma górskie: Bieszczady, Góry Świętokrzyskie, Tatry i Sudety. Klasa 3a podzieliła się na cztery grupy i pracowała metodą projektów. 

            Uczniowie doskonale się przygotowali do prezentacji. Przedstawili położenie gór w Polsce (również na mapie), zajęcia ludności, roślinność, świat zwierząt i najważniejsze ciekawostki. Wykonali piękne tablice edukacyjne i plakaty. 

          • Dania z naszej stołówki...

          • W naszej przedszkolno-szkolnej stołówce serwujemy dania nie tylko smaczne, bardzo zdrowe ale i niezwykle kolorowe.
            Pani Ewa - szefowa kuchni bardzo dba o to, by przyzwyczajać dzieci do nowych smaków.
            Często z kuchni dochodzą do nas zapachy świeżo pieczonych ciast, smacznych deserów.
            Zapraszamy do naszej pysznej i pachnącej galerii 🥰

            SMACZNEGO miły gościu !

             

        • Wspólnie uczymy się chwalić- listopad z Pozytywną Uwagą  już po raz czwarty!
          • Wspólnie uczymy się chwalić- listopad z Pozytywną Uwagą już po raz czwarty!

          • Wielkie zmiany zaczynają się od drobiazgów,
            zacznijmy więc od tego, na co mamy wpływ – od pochwały
            .

            Wspólnie wyjdźmy za zaklętego kręgu narzekania na polską szkołę i powiedzmy sobie nawzajem coś pozytywnego. Nauczyciele – uczniom, uczniowie – nauczycielom, rodzice – jednym i drugim. Bądźmy dla siebie dobrzy, bo mamy przecież wspólny cel: wychować dobrych ludzi. 

            Wspólnie przegońmy smutek ze szkolnych korytarzy, a może listopadowe chwalenie wejdzie nam w krew i zostanie z nami na cały rok? 

            Nasza szkoła właczyła się do akcji "Pozytywna uwaga"
            już po raz czwarty. 

            Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcejNiech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy.

            „Pozytywna uwaga” to pomysł  rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic. Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda?
            Zawiodła także szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne. A te są zwykle pochwałami za coś oczywistego – za grzeczne zachowanie, za pomoc przy sprzątaniu po przedstawieniu.
            Łatwo nam strofować i wytykać błędy, bo nas też nie chwalono. Ilu z nas poproszonych teraz o wypisanie swoich dobrych cech, oddałoby puste kartki? 

            W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie.

            Kochani uczniowie, drodzy rodzice.
            Nauczyciele też potrzebują ciepłych słów i pochwały właśnie od Was.
            Dzielmy sie nimi !

             

            Dyrektor
            Gabriela Zdunek-Gajda
        • Uczniowie SP6 pamiętają!  #SzkołaPamięta
          • Uczniowie SP6 pamiętają! #SzkołaPamięta

          • Uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętają i opiekują się pomnikiem poległych Saperów, który znajduje sie nieopodal naszej szkoły.
            W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie kl. 1a, 2a 3a oraz 6b  odwiedzili płytę, zapalili  przyniesione przez nich znicze. Była to też okazja do wspomnień o tych, których już nie ma wśród nas.

            Pomnik saperów wybudowano w hołdzie poległym w latach 1945-1946 saperom, którzy polegli podczas oczyszczania miasta Jasła i jego obrzeży z min i niewypałów. wybudowany w 1967 roku z inicjatywy społecznej pracowników Rafinerii Nafty oraz Przedsiębiorstwa Naftobudowa”. Na betonowym podeście ułożono pamiątkową płytę z napisem: „Saperom II Armii Wojska Polskiego poległym tu w roku 1945-1946″.

            Ta krótka lekcja historii wpisuje sie również w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” #SzkołaPamięta

            Galerie (kliknij w zdjęcie):
              

        • PAMIĘTAMY !  Uczniowie kl. 1A i 2A w Miejscu Pamięci Narodowej
          • PAMIĘTAMY ! Uczniowie kl. 1A i 2A w Miejscu Pamięci Narodowej

          • Płyta Sapera to miejsce, które upamiętnia śmierć żołnierzy poległych podczas rozbrajania min na okolicznych polach po zakończeniu II wojny światowej.
            Uczniowie klasy 1A oraz 2A udali się w to miejsce, aby zapalić znicze oraz minutą ciszy oddać hołd saperom. Była to krótka lekcja historii, która przybliżyła uczniom tematykę związaną z wydarzeniami historycznymi najbliższej okolicy.

        • Lekcja odpowiedzialności - Wybory JBO
          • Lekcja odpowiedzialności - Wybory JBO

          • 18 października wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 13 lat i mieszkają na terenie miasta Jasła, mogli uczestniczyć w głosowaniu nad wybranym projektem inwestycyjnym i nieinwestycyjnym Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie  młodzież klasy 8 a i 8 b dowiedziała się, czym jest budżet obywatelski, jak wygląda karta do głosowania oraz jak należy głosować. Przedstawione zostały wszystkie zgłoszone do JBO projekty, aby uczniowie mogli zastanowić się, który z nich wybrać. Głosowanie  było dla młodzieży lekcją demokracji, patriotyzmu i  odpowiedzialności za swoją małą Ojczyznę.

             

        • Dzien wolny od zajęć dydaktycznych w szkole
          • Dzien wolny od zajęć dydaktycznych w szkole

          • Przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2022/2023 dzien
             31.10.2022  (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w szkole.
            Świetlica szkolna będzie dostępna dla potrzebujących uczniów uczęszczających
            na świetlice w godzinach jej pracy.
             Dzien 01.11.2022 (wtorek) Wszystkich Świętych- dzien wolny od pracy.

        • CodeWeek 2022
          • CodeWeek 2022

          • W październiku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do akcji Code Week 2022, czyli Europejski Tydzień Kodowania.

            W tym szczególnym tygodniu – Tygodniu Kodowania w ciekawy i interesujący sposób promujemy i popularyzujemy programowanie i umiejętności cyfrowe.  Uświadamiamy korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat.