• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Adam Jandura

• II miejsce
        • Najlepszy projekt naukowo-badawczy Ligii naukowej z Orlenem - projekt humanistyczny w kat kl. 7-8 · City round · 2022/2023
        • Liliana Gorczyca

• Wyróżnienie
        • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY ,,MOJA WYMARZONA, WAKACYJNA PODRÓŻ · Local round · 2022/2023
        • Konkurs organizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, a jego tematem było przedstawienie miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić podczas podróży wakacyjnych (zarówno rzeczywistych jak i wymyślonych). Zgodnie z regulaminem konkursu z każdej placówki można było dostarczyć tylko trzy prace, w związku z tym komisyjnie wybrano prace trzech uczennic z klas II -III, a pozostałe umieszczono na wystawce szkolnej.
          Wyróżnienia otrzymały: Liliana Gorczyca z kl. II oraz Lena Podlasek z klasy III!
          Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 6 czerwca 2023 roku w MDK w Jaśle. Nagrody zostały ufundowane przez Powiat Jasielski, a wręczała je dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle pani Grażyna Leńczuk.
          Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczennicom tego osiągnięcia I zachęcamy do udziału w konkursach plastycznych w następnym roku szkolnym.
          Małgorzata Szewczyk
        • Lena Podlasek

Małgorzata Szewczyk

• XXXIV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER · Local round · 2022/2023
        • Tomasz Krupa

• I miejsce
        • XIII Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte" w Jastrzębiu Zdroju · międzynarodowy · 2022/2023
        • Patrycja Musiał

• KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI „Nie czas na nudę” · krajowy · 2022/2023
        • Aż 37 uczniów jasielskich szkół podstawowych zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie Zachowaj Trzeźwy Umysł. Hasłem tegorocznej edycji brzmiało „Nie czas na nudę!”. Wręczenie nagród odbyło się sali audytoryjnej GENu.
          Wyróżnienia, które przyznała kapituła Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych, wręczał laureatom Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.
        • Katarzyna Schabińska

• KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI „Nie czas na nudę” · krajowy · 2022/2023
        • 2 uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie Zachowaj Trzeźwy Umysł. Hasłem tegorocznej edycji brzmiało „Nie czas na nudę!”. Wręczenie nagród odbyło się sali audytoryjnej GENu.
        • Laura Janik

• Finalista
        • Konkurs z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim w roku szkolnym 2022/23 · regionalny · 2022/2023
        • Eryk Janiszewski

• II miejsce
        • I runda Ligi Strzeleckiej w Szebniach - zawody wojewódzkie · regionalny · 2022/2023
        • Eryk Janiszewski - uczeń klasy 8a zajął wysokie 2 miejsce w I rundzie zawodów wojewódzkich Ligi Strzeleckiej w Szebniach w konkurencji- strzelba gładkolufowa. Gratulujemy!

• Wyróżnienie - kategoria recytatorska
        • XXIII Wojewódzki Konkurs "Sacrum w literaturze i sztuce" · regionalny · 2022/2023
        • 22 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu im. bł. M. Marceliny Darowskiej, odbył się finał XXIII Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w Literaturze i Sztuce”. Współorganizatorem Konkursu było Centrum Kulturalne w Przemyślu.
          Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej oraz plastycznej.

• Wyróżnienie- kategoria poezja śpiewana
        • Malwina Kopcza

• Laureatka w II kategorii wiekowej 10-12 lat
        • Konkurs plastyczny "Bezpieczne Wakacje 2022" · regionalny · 2022/2023
        • W środę, 23 listopada, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje 2022". W uroczystości wziął udział zastępca komendanta powiatowego Policji w Jaśle kom. Bartłomiej Świerczek, który przywitał laureatów oraz towarzyszących im rodziców. Gratulował osiągniętych sukcesów w konkursie, zachęcając do aktywnego udziału w kolejnych edycjach.
        • Hanna Schabińska

• Wyróżnienie
        • Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Dla Niepodległej · regionalny · 2022/2023
        • Katarzyna Schabińska

• III miejsce
        • Yuliia Hasii

• Udział
        • Dominik Warmiński

• I miejsce
          II miejsce Zuzanna Woźniak - 3348 baterii
          III miejsce Ksawery Cichoń 1200 baterii. W Jasielskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu XXIV zbiórki zużytych baterii. W tym roku we wszystkich szkołach i przedszkolach zebrano łącznie 7 ton baterii.
          Nasze przedszkolaki ich rodzice również zaangażowali się w zbiórkę. Łącznie zebraliśmy 14 496 baterii - to dało nam trzecie miejsce wśród najlepszych przedszkoli .
        • Zuzanna Woźniak

• Ksawery cichoń