• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Malwina Kopcza

• I miejsce
        • Konkurs na najciekawsze hasło profilaktyczne promujące życie bez uzależnień. · lokalny · 2021/2022
        • Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Uczniowie wraz z opiekunami odebrali gratulacje i drobne prezenty, a świąteczne bombki trafiły do szkół. Teraz każda z nich ozdabiać będzie inną placówkę. RAZEM stroimy Jasło na święta. Zwycięskie hasło:
          Szkoła Podstawowa nr 6 – Uzależnienia to do siebie mają, że głowę ogłupiają!
        • Blanka Smagacka

• Nagroda
        • ,,Ratujmy naszą Planetę" XV Przegląd Twórczości Plastycznej dzieci i młodzieży 2020 JDK · lokalny · 2021/2022
        • SUKCES BLANKI SMAGACKIEJ W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
          ,,RATUJMY NASZĄ PLANETĘ"
          W roku bieżącym szkolnym odbył się XV Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowany corocznie przez Jasielski Dom Kultury. Na konkurs wpłynęło 117 prac z 16 szkół podstawowych powiatu jasielskiego.
          Jedenaścioro uczniów naszej szkoły także wykonało prace konkursowe, a wśród laureatów znalazła się Blanka Smagacka z kl. VB, która otrzymała NAGRODĘ W KATEGORII KLAS V-VIII. Jest to duże wyróżnienie, tym bardziej, że Blanka konkurowała z uczniami ze starszych roczników.
          Ogłoszenie wyników, połączone z uroczystym wręczeniem nagród odbyło się 8 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. Prace można oglądać w Galerii JDK do 26 listopada br.
          Bardzo cieszymy się z sukcesu Blanki i serdecznie jej gratulujemy!!!
          nauczyciel plastyki Małgorzata Szewczyk
        • Iga Felkiel

• II miejsce
        • “XXII edycja konkursu zbiórki zużytych baterii” · lokalny · 2021/2022
        • 16 listopada 2021 r. w Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie wyników konkursu zbiórki zużytych baterii z udziałem Burmistrza Miasta Jasła Pana Ryszarda Pabiana. Uczniowie, którzy wyróżnili się dużym zaangażowaniem w zbiórce, otrzymali nagrody. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
          Zbierając zużyte baterie, chronimy nasze środowisko!
        • Nikola Dybaś

• III miejsce
        • “XXII edycja konkursu zbiórki zużytych baterii” · lokalny · 2021/2022
          Zbierając zużyte baterie, chronimy nasze środowisko!
        • nagroda
        • XXVI Festiwal Śpiewających Przedszkolaków „Eko - piosenki z małej scenki”. · lokalny · 2021/2022
        • Nasze przedszkolaki z grupy Plastusie wzięły udział w XXVI Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków „Eko - piosenki z małej scenki”.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, festiwal odbył się w formule on - line. Wzięło w nim udział jedenaście placówek przedszkolnych.

Młodzi wokaliści mieli za zadanie zaprezentować dowolny utwór o tematyce ekologicznej. Bardzo się cieszymy, że dzieci wraz z opiekunami odpowiedzialnie podeszli do tego zadania i oprócz piosenek przygotowali także dekoracje oraz stroje, wzbogacające ich nagrania.

Każdy uczestnik festiwalu otrzymał nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Jaśle.
        • Julia Gajoska

• Wyróżnienie
        • Konkurs literacko-plastyczny w ramach kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł" :„Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie” · szkolny · 2021/2022
        • Oliwia Ciuła