Uczniowie klasy 6a na warsztatach ceramicznych w Karpackiej Troi

12.05.2023 08:50

Uczniowie klas szóstych - w ramach lekcji plastyki - wzięli udział w warsztatach ceramicznych organizowanych przez Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Celem warsztatów było zapoznanie z historią wytwórczości ceramicznej naszego regionu oraz zapoznanie z podstawowymi technikami lepienia i zdobienia w glinie.
                  Uczniowie wykazali duże zaangażowanie i zainteresowanie tematyką warsztatów. Większość z nich wykonała prace zgodnie z instruktażem prowadzącej warsztaty, a niektórzy stworzyli własne formy, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie dokładali starań, aby ich prace były wykonane dokładnie i starannie. Widać było skupienie na ich twarzach a także radość z tworzenia czegoś własnego. Każdy wykonał kilka form, które po wysuszeniu zostaną przywiezione do szkoły. Przyjemnie było usłyszeć bardzo pozytywne opinie na temat pracy oraz zachowania uczniów od prowadzącej warsztaty. Była to także duża satysfakcja dla nauczyciela !
                   Małgorzata Szewczyk

Dzień Chłopaka w klasie 6 a

10.10.2022 16:35
      Dzien chłopaka w 6a
    • Witamy w klasie 6a

15.09.2022 19:57

Jasło- kocham i poznaję.

20.06.2022 20:08
      14 czerwca uczniowie klasy IV i Va wybrali się na wycieczkę edukacyjna po Jaśle. Podczas spaceru odwiedzili miejsca pamięci i poznali historię Jasła. Wycieczka rozpoczęła się od skweru Uczestników Akcji Pensjonat. Następnym przystankiem był Park Miejski z historyczną Glorietką. Podczas spaceru uczniowie szli ulicą Asnyka, gdzie Sokoła i Czakiego. Pod Krzyżem Katyńskim poznali tragiczna historię katastrofy smoleńśkiej. Przy ulicy Mickiewicza uczennice recytowały wiersze K.K Baczyńskiego, które miały przypomnieć o miłości warszawskiego poety do jaślanki Anny Żelazny. Przy ulicy Koralewskiego został przypomniany życiorys i dokonania jasielskiego burmistrza Antoniego Koralewskiego. Wycieczka zakończyła się na płycie Rynku, tuż przy kamienicy, gdzie znajdowała się apteka Ignacego Łukasiewicza. Na zakończenie wędrówki historycznymi ulicami miasta uczniowie udali się na posiłek do pobliskiej restauracji. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni oraz zaciekawieni historią swojego miasta.