• Jasło- kocham i poznaję.

• 20.06.2022 20:08
      • 14 czerwca uczniowie klasy IV i Va wybrali się na wycieczkę edukacyjna po Jaśle. Podczas spaceru odwiedzili miejsca pamięci i poznali historię Jasła. Wycieczka rozpoczęła się od skweru Uczestników Akcji Pensjonat. Następnym przystankiem był Park Miejski z historyczną Glorietką. Podczas spaceru uczniowie szli ulicą Asnyka, gdzie Sokoła i Czakiego. Pod Krzyżem Katyńskim poznali tragiczna historię katastrofy smoleńśkiej. Przy ulicy Mickiewicza uczennice recytowały wiersze K.K Baczyńskiego, które miały przypomnieć o miłości warszawskiego poety do jaślanki Anny Żelazny. Przy ulicy Koralewskiego został przypomniany życiorys i dokonania jasielskiego burmistrza Antoniego Koralewskiego. Wycieczka zakończyła się na płycie Rynku, tuż przy kamienicy, gdzie znajdowała się apteka Ignacego Łukasiewicza. Na zakończenie wędrówki historycznymi ulicami miasta uczniowie udali się na posiłek do pobliskiej restauracji. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni oraz zaciekawieni historią swojego miasta.