• "To już wiosna"- zajęcia otwarte u Plastusiów

• 05.04.2019 09:32
        • W grupie "Plastusie" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "To już wiosna!".
          Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej w wykonaniu dzieci. Przedszkolaki śpiewały piosenki o wiośnie, tańczyły oraz grały na instrumentach perkusyjnych. Następnie wspólnie z rodzicami wykonały prace pt. "Pani Wiosna".
          Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie to sprawiło dzieciom, jak i rodzicom wiele radości.
          Galeria: Wiosenne spotkanie u Plastusiów
        • Plastusie w bibliotece

• 02.04.2019 10:10
        • "Plastusie" powitały wiosnę czytająco!
          Odwiedziły bibliotekę  szkolną, zapoznały się z dostępnym ksiegozbiorem, moźliwością wypoźyczania ksiąźek ,wpływem czytania na rozwój dziecka . Wzięły udział w warsztatach plastycznych na szkolnej świetlicy , wiosennych zabawach ruchowych  połączonych z głośnym czytaniem w ramach akcji " CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"!
          Zachęcamy rodziców do częstego  czytania swoim pociechom  oraz do odwiedzania z nimi okolicznych bibliotek.
          Galeria: Plastusie w bibliotece
        • Plastusie i uczniowie z 1a  wkraczają w „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”
        • Plastusie i uczniowie z 1a wkraczają w „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

• 29.03.2019 12:43
        • Moment wprowadzenia “Plastusiów” i pierwszaków w „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” -  zrodził się z chwilą przystąpienia dzieci z obu grup wiekowych, do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej, który przygotował Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. 28 marca przedszkolaki  zostały zaproszone do klasy 1a i uczestniczyły we wspólnych zajęciach, poświęconych  zdobywaniu niezbędnej wiedzy na temat zębów i tego jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Program posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, które uznają, że wiek 6 -7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Zajęcia obejmowały  ćwiczenia na rozgrzewkę, uzupełnieniem których był film  do obejrzenia z uczniami, przeplatany przerwami na zabawę. Urozmaiceniem utrwalającym nabywaną wiedzę,  były przeznaczone dla każdego dziecka zestawy materiałów edukacyjnych , czyli osobne arkusze dla dzieci z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej. Wspólnie spędzany czas umiliły wszystkim przygotowane przez wychowawców piosenki o tematyce zdrowotnej, przeprowadzane eksperymenty oraz zajęcia plastyczne “Narysuj swojego dentystę”.  Na zakończenie spotkania, każdemu dziecku wręczony został Certyfikat uczestnictwa w Programie.

Program przewidywał również Przewodniki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dla rodziców i organizujących zajęcia -  nauczycieli.

Galeria: Higiena jamy ustnej

Halina Nowak - wychowawca klasy 1a

Iwona Czeluśniak - wychowawca przedszkolnej grupy “Plastusie”

• Wielka sprawa- Nasze Prawa!

• 13.03.2019 13:04
        • Na zaproszenie Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle nasze przedszkolaki: Biedronki i Plastusie uczestniczyły bardzo aktywnie w niezwykle ciekawym spotkaniu ze znaną z telewizji Sędzią Anną Marią Wesołowską.

Pani Sędzia na początek zapewniła, że jest prawdziwym sędzią,  opowiedziała o swojej wieloletniej pracy, przypomniała dzieciom w jaki sposób należy dbać o swoje bezpieczeństwo, dzieci dowiedziały się również co to jest przestępstwo, jak się przed nim bronić, kto może być ofiarą, jak na nie reagować czy też kogo prosić o pomoc.

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy zwracać się do sędziego, jak nazywa się jego "sukienka" i co oznaczają kolorowe wypustki na niej. Poznały zawody pokrewne jak: adwokat, mecenas, prokurator. Dużo miejsca Pani Sędzia poświęciła omówieniu różnych sytuacji (te także mogą mieć miejsce również w przedszkolu) podlegających karze.

Dzieci dowiedziały się, że zabranie koleżance lalki to kradzież. Nie wolno również przezywać, popychać, wyśmiewać się, niszczyć sprzętów i zabawek w przedszkolu bo takie czyny podlegają karom. Podczas rozmowy z dziećmi pytała czego dzieci się boją, jakie mają marzenia i pragnienia w stosunku do rodziców. Ich wypowiedzi były bardzo dojrzałe i z pewnością zaskoczyłyby niejednego rodzica.

Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie oraz autograf, które z dumą umieścimy w galerii naszego przedszkola.

Spotkanie z Panią Anną Marią Wesołowską uświadomiło nam wszystkim, jak wielkie znaczenie ma edukacja prawna już od najmłodszych lat.

Dziękujemy z całego serca Bajkowemu Przedszkolu.

Galeria: Wielka sprawa - Nasze Prawa

• Dzień pizzy u Plastusiów

• 25.02.2019 18:36
        • Dzieci z grupy Biedronki i Plastusie obchodziły Dzień Pizzy. Po ciekawej prezentacji multimedialnej same tworzyły nietuzinkowe pizze  wykorzystując plastelinę i farby, miały przy tym wiele radości i frajdy a przy okazji mogły rozwijać  kreatywność  I wyobraźnię. Smacznym zakończeniem tego święta była degustacja pizzy.
          Galeria: Dzień pizzy