• Spotkanie ze Strażą Miejską

• 07.11.2018 11:40
        • Spotkanie z Panią Iwoną, przedstawicielką Straży Miejskiej, pogadanka tematyczna bezpieczeństwo na drodze, zagadki tematyczne, quizy, pokaz prawidłowego poruszania się po drodze, zabawy z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów.
          Galeria: Straż Miejska
        • Wizyta "Plastusiów" w gabinecie stomatologicznym

• 31.10.2018 12:36
        • „Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!”. W dniu 26.10.2018 r. dzieci z grupy „Plastusie” odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny. Celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzieci najpierw uczestniczyły w pogadance o profilaktyce przeciwpróchnicowej, uczyły się w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki zwiedziły gabinet dentystyczny. Miały możliwość zobaczenia sprzętu i narzędzi, którymi posługuje się stomatolog. Kolejną atrakcją była możliwość siedzenia na fotelu dentystycznym. Na koniec wizyty dzieci otrzymały kolorowe naklejki zachęcające do wizyt w gabinetach stomatologicznych i dbania o piękny uśmiech. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały przestrzenną pracę plastyczną „Ile mamy zębów?” Najpierw dzieci próbowały policzyć zęby w swoich ustach, a następnie zadaniem każdego dziecka było stworzenie konstrukcji przestrzennej pokazującej jedną z żuchw. Było wiele radości i uśmiechu.
          Galeria: Plastusie u stomatologa
        • Biedronki i Plastusie na zielonym przedszkolu w Łężynach

• 22.10.2018 22:03
        • 16.10.2018 r. dzieci z grupy „Plastusie” i „Biedronki” uczestniczyły w wycieczce do Zajazdu Country- Marvis w Łężynach.
          Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych ABC jeździectwa, które zostały przeprowadzone przez instruktora jazdy konnej. Dzieci zdobyły najbardziej istotne informacje o życiu i sposobach użytkowania koni. Poznały rasy, umaszczenie i zwyczaje tych pięknych zwierząt. Prowadzący zajęcia opowiedział o podstawowych dyscyplinach sportowych z udziałem koni. Zapoznał z osprzętem używanym do pielęgnacji i jazdy. Przedszkolaki wzięły również udział w praktycznych zajęciach takich jak czyszczenie konia. Dzieci miały także możliwość karmienia zwierząt m.in. konie, daniele, owce. Kolejną atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką po okolicy, a także indywidualna przejażdżka konna na menażu. W czasie pobytu w zajeździe dzieci korzystały z placu zabaw i brały udział w różnych zabawach. Po pysznym obiadku dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń z dyplomikami i wspaniałymi nastrojami.
          Galeria: Zielone przedszkole
        • Międzynarodowy Dzień Muzyki u Plastusiów

• 05.10.2018 11:10
        • 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki. Dzieci z grupy „Plastusie” wzięły udział w wielu zabawach muzycznych. Przedszkolaki odgadywały muzyczne zagadki (rozpoznawały instrumenty po ich brzmieniu) i odgadywały znane piosenki po krótkich fragmentach.
          Słuchały muzyki poważnej, określały jej nastrój, a także tańczyły z kolorowymi chustami. Następnie dzieci wykonały instrumenty muzyczne. Do pustych opakowań po produktach wsypywały ryż, kasze, piasek, kamyczki i dekorowały wykonane instrumenty według własnych pomysłów. Na koniec stworzyliśmy własną orkiestrę. Było dużo frajdy i radości.

Galeria: Międzynarodowy Dzień Muzyki