• Pomóż ptakom przetrwać zimę

• 01.02.2019 11:27
        • Dzieci z grupy "Plastusie" już  od początku zimy przynoszą do przedszkola  karmę dla ptaków.
          W ramach akcji "Pomóż  ptakom przetrwać zimę" dokarmiają skrzydlatych przyjaciół. Rozumieją potrzebę dokarmiania ptaków,  wiedzą , jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę, utrwaliły nazwy ptaków zimujących w Polsce, wiedzą jak wyglądają.
          Galeria: Dokarmiamy ptaki
        • Jasełka u Plastusiów

• 28.01.2019 13:52
        • W dniu 18.01.2019 r. najstarsze przedszkolaki przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców. Mali aktorzy, w specjalnie przygotowanych przez rodziców kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa.
          Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i prezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami.
          Występy wszystkich przedszkolaków zostały nagrodzone wielkimi brawami, a w niejednym oku pojawiła się łezka wzruszenia.
          Galeria: Jasełka Plastusiów
        • Piękna nasza Polska cała

• 21.01.2019 10:53
        • 17.01.2019 r. Wiktoria Byczek, Alicja Jandura, Julia Marszałek i Małgorzata Woźniak z grupy "Plastusie" wzięły udział w Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Piękna nasza Polska cała", który odbył się w JDK w Jaśle. Dziewczynki wykonały z sukcesem piosenkę pt. "Pierwsza Kadrowa".
          Galeria: Piękna nasza Polska cała
        • Witaj Mikołąju!

• 07.12.2018 13:19
        • 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa i wypatrywały przez okno nadchodzącego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi przygotowane piosenki, a później zaprosiły do wspólnej zabawy. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.
          Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
          Galeria: Mikołaj w przedszkolu.
        • Zabawa Andrzejkowa

• 03.12.2018 13:30
        • 30 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Tego dnia dzieciom dopisywały humory i chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach. Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje, później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, tego dnia w całym przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.
          Galeria: Andrzejki w przedszkolu