• Zabawy z alfabetem

• 10.05.2019 11:36
        • Dzieci z grupy Plastusie tworzyły wyrazy z wykorzystaniem alfabetu. Najpierw układały z kartoników z poznanymi literami jak najwięcej wyrazów, a następnie tworzyły w parach krzyżówki. Układały z liter wyrazy krzyżując pionowo i poziomo, wykorzystując kartonik z jedną literą. Na koniec dzieci odczytywały ułożone wyrazy, przeliczały je oraz porównywały liczbę wyrazów między parami.
          Galeria: Zabawy z alfabetem
        • Międzynarodowy Dzień Książki  w JDK
        • Międzynarodowy Dzień Książki w JDK

• 29.04.2019 14:26
        • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, znane na całym świecie, które obchodzone jest w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza, wielkiego mistrza literatury dziecięcej Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji 25 kwietnia na deskach Jasielskiego Domu Kultury odbyła się premiera spektaklu słowno-muzycznego na podstawie najbardziej znanej i lubianej baśni Andersena „Calineczka”  na którą zostały zaproszone "Biedronki" i "Plastusie".
          Organizatorem przedsięwzięcia było Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jaśle,
          Dziękujemy za zaproszenie, dzieci były zachwycone przedstawieniem!
          Galeria: Calineczka

• Talent przedszkolaka "Jestem Polakiem i Europejczykiem"

• 12.04.2019 08:41
        • Zuzia Bąk z grupy "Plastusie" wzięła udział w VIII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie: Talent Przedszkolaka pod hasłem: "Jestem Polakiem i Europejczykiem", który odbył się w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle. Zuzia zaśpiewała piosenkę pt. "Stokrotka" J. Chęcińskiego.
          Serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.
          Galeria: Talent przedszkolaka
        • Plastusie powitały wiosnę "Na cygańską nutę"

• 11.04.2019 09:53
        • Dzieci z grupy "Plastusie" uczestniczyły w imprezie pt."Powitanie wiosny na cygańską nutę" XI edycja, organizowaną przez Stowarzyszenie Romów "Bahtałe-Roma" w Jaśle, przy współudziale i dotacji z Urzędu Miasta Jasła, pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła.
          Impreza miała charakter edukacyjny i rekreacyjny.
          Program Koncertu obejmował m.in. koncert zespołu muzyczno-tanecznego (zespół cygański), zabawy integracyjne prowadzone przez kowboja Robertoo, konkursy dla dzieci, malowanie twarzy, występy artystyczne, poczęstunek.
          Galeria: Powitanie wiosny "Na cygańską nutę"