• Wielka sprawa- Nasze Prawa!

• 13.03.2019 13:04
      • Na zaproszenie Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle nasze przedszkolaki: Biedronki i Plastusie uczestniczyły bardzo aktywnie w niezwykle ciekawym spotkaniu ze znaną z telewizji Sędzią Anną Marią Wesołowską.

Pani Sędzia na początek zapewniła, że jest prawdziwym sędzią,  opowiedziała o swojej wieloletniej pracy, przypomniała dzieciom w jaki sposób należy dbać o swoje bezpieczeństwo, dzieci dowiedziały się również co to jest przestępstwo, jak się przed nim bronić, kto może być ofiarą, jak na nie reagować czy też kogo prosić o pomoc.

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy zwracać się do sędziego, jak nazywa się jego "sukienka" i co oznaczają kolorowe wypustki na niej. Poznały zawody pokrewne jak: adwokat, mecenas, prokurator. Dużo miejsca Pani Sędzia poświęciła omówieniu różnych sytuacji (te także mogą mieć miejsce również w przedszkolu) podlegających karze.

Dzieci dowiedziały się, że zabranie koleżance lalki to kradzież. Nie wolno również przezywać, popychać, wyśmiewać się, niszczyć sprzętów i zabawek w przedszkolu bo takie czyny podlegają karom. Podczas rozmowy z dziećmi pytała czego dzieci się boją, jakie mają marzenia i pragnienia w stosunku do rodziców. Ich wypowiedzi były bardzo dojrzałe i z pewnością zaskoczyłyby niejednego rodzica.

Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie oraz autograf, które z dumą umieścimy w galerii naszego przedszkola.

Spotkanie z Panią Anną Marią Wesołowską uświadomiło nam wszystkim, jak wielkie znaczenie ma edukacja prawna już od najmłodszych lat.

Dziękujemy z całego serca Bajkowemu Przedszkolu.

Galeria: Wielka sprawa - Nasze Prawa