• Walentynki z GIODO

•

14 lutego  br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaśle z okazji  Dnia Ochrony Danych Osobowych odbyła się impreza szkolna dla wszystkich   uczniów pod hasłem „Twoje dane- Twoja sprawa”. Działanie to, jest  wpisane jako jedno z wielu zadań  Ogólnopolskiego Programu  Edukacyjnego realizowanego przez naszą placówkę w roku  szkolnym 2016/17   przebiegającego pod takim samym hasłem.

Program ten adresowany jest do dzieci i młodzieży przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Celem Programu „ Twoje dane Twoja sprawa”  jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności  oraz kształtowanie świadomych  i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.

Nauczyciele i uczniowie bardzo zaangażowali się w program. Przeprowadzono szereg zajęć  o tematyce związanej z bezpiecznym Internetem, ochroną danych osobowych, cyberprzemocą.  Podsumowaniem działań prowadzonych od października była impreza organizowana  w dniu 14 lutego  br.  tematycznie powiązana z obchodami  tradycyjnych walentynek i przesyłaniem dobrych wiadomości.

Podczas naszego spotkania integracyjnego wyzwań było co nie miara. Każdy uczeń miał za zadanie wykonać walentynkowe serce zrobione „z byle czego”, a zadaniem  każdej klasy było opracowanie piosenki o tematyce  związanej z hasłem programu.  Uczniowie wzięli udział w licznych konkursach sprawdzających wiedzę, sprawność i kreatywność . Najwięcej emocji jak zwykle przyniosły konkurencje sprawnościowe m.in. wyścig szybka poczta, usuwanie wirusów, ale też te, które wymagały kreatywności, współpracy i zaangażowania całego zespołu klasowego.

Wśród  licznych konkurencji były również zadania skierowane do nauczycieli. Te wzbudziły najwięcej emocji i dopingu dzieci. Zadania przeplatane były okrzykami i  tańcami integracyjnymi.

Program ten jest VII. edycją, w którym nasza szkoła uczestniczy po raz drugi.

Album fotograficzny: https://goo.gl/photos/zNosV9W82xU8vTjQA