• SZKOLNY DZIEŃ SPORTU  - zadanie nr 8
      • SZKOLNY DZIEŃ SPORTU - zadanie nr 8

• 25.04.2024 12:10
      • Zadanie nr 8 z projektu LIGA Z ORLENEM -
        „Bo życie musi smakować”. Jak sprawić, aby zdrowy styl życia stał się pasją jaślan?
        Realizację zadania rozpoczęłyśmy od zebrania informacji na temat różnych form konkurencji sportowych, które mogłyby być atrakcyjne dla uczniów. Wśród propozycji znalazły się m.in. bieg sztafetowy, różnorodne gry i zabawy oraz konkurencje drużynowe takie jak  koszykówka czy siatkówka oraz dla młodszych dzieci rzucanka siatkarska.
        Następnie zaplanowałyśmy scenariusz pikniku sportowego, uwzględniając harmonogram rozgrywek, przerw na posiłki oraz inne atrakcje, takie jak konkursy sprawnościowe czy pokazy gimnastyczne. Przekazałyśmy informacje o konkurencjach sportowych wszystkim uczniom, zachęcając ich do udziału w wydarzeniu. Ogłosiłyśmy również zasady uczestnictwa i rejestracji na listę startową , zaprojektowałyśmy plakat informacyjny oraz zaprosiłyśmy chętnych uczniów do przygotowania zdrowych przekąsek dla sportowców i kibiców w formie degustacji.
        I tu w tym miejscu bardzo serdecznie chciałyśmy podziękować wszystkim rodzicom zwłaszcza klas młodszych , którzy tak chętnie przystąpili do przygotowania zdrowych przekąsek wraz z dziećmi.
        Następnie zaprosiłyśmy nauczyciela wychowania fizycznego do współpracy przy organizacji wydarzenia. Razem ustaliłyśmy regulamin konkurencji oraz zapewniliśmy odpowiednią infrastrukturę i sprzęt sportowy oraz zaprojektowały dyplomy. Zapisałyśmy na listę uczniów chętnych do udziału w konkurencjach sportowych, zapewniając równy dostęp dla wszystkich uczestników.
        17. kwietnia wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego przeprowadziłyśmy konkurencje sportowe zgodnie z ustalonym regulaminem.
        Uczniowie rywalizowali w duchu fair play, prezentując wysoki poziom sportowy i zaangażowanie. Zawody uświetniły występy gimnastyczne szkolnych uczniów.
        Po zakończeniu rozgrywek sportowych podsumowałyśmy wyniki i ogłosiłyśmy najlepszych uczestników. Zostały wręczone symboliczne nagrody , dyplomy oraz pochwały za osiągnięcia sportowe oraz statuetki wydrukowane w drukarce 3D przy pomocy nauczyciela informatyki.
        Zrobiłyśmy również fotorelację z przebiegu imprezy sportowej uwieczniając radość i zaangażowanie uczniów. Następnie umieściłyśmy ją na stronie internetowej szkoły z pomocą Pani Dyrektor, dzieląc się wrażeniami z wydarzenia z całą społecznością szkolną a jednoczesnie promując   #Jasło Miasto Wiedzy.

Blanka, Maria i Ola
        Link do pełnej galerii Dzięń sportu szkolnego

A oto fotorelacja: