• Sprawozdanie z zadania: "Szkolny Kodeks Zdrowego stylu życia"

• 05.04.2024 16:52
      • W ramach projektu Ligii z Orlenem: Bo życie musi smakować - Jak sprawić, aby zdrowy styl życia stał się pasją jaślan?

Opis zadania:

W ramach projektu "Bo życie musi smakować", zrealizowano zadanie nr 5, które polegało na opracowaniu "Szkolnego kodeksu zdrowego stylu życia". Projekt był realizowany zgodnie z instrukcją, która zakładała zebranie informacji na temat charakteru kodeksu, jego formy oraz sposobów wprowadzenia go w życie, zaproszenie klas do współpracy, opracowanie regulaminu inicjatywy, zredagowanie zasad zdrowego stylu życia, przygotowanie gazetki na ten temat, podsumowanie wyników oraz stworzenie krótkiego filmu prezentującego kodeks z opisem, który został umieszczony na stronie szkoły.

Działania:

1. Zebranie informacji:

Uczestnicy projektu przeprowadzili badania dotyczące istniejących kodeksów zdrowego stylu życia, ich formy oraz skuteczności w danym środowisku. Zbadano także, jakie działania mogą przyczynić się do wprowadzenia kodeksu w szkolnym środowisku.

1. Zaproszenie klas do współpracy:

Zespół projektowy zaprosił klasy do aktywnego udziału w tworzeniu szkolnego kodeksu zdrowego stylu życia, zachęcając uczniów do wyrażenia swoich opinii i propozycji.

1. Opracowanie regulaminu inicjatywy:

Uczestnicy projektu przygotowali regulamin określający zasady współpracy i działania w ramach tworzenia kodeksu zdrowego stylu życia.

1. Redagowanie zasad zdrowego stylu życia:

Na podstawie zgromadzonych informacji oraz konsultacji z uczniami, opracowano zestaw zasad promujących zdrowy styl życia w szkole.

1. Przygotowanie gazetki:

Zespół przygotował gazetkę szkolną, na której umieszczono informacje dotyczące szkolnego kodeksu zdrowego stylu życia oraz zasady zdrowego życia.

1. Podsumowanie wyników:

Po zakończeniu prac nad kodeksem, przeprowadzono podsumowanie, podczas którego omówiono uzyskane wyniki oraz wyrażono wdzięczność za zaangażowanie wszystkich uczestników.

1. Umieszczenie kodeksu na stronie szkoły:

Stworzono krótki film prezentujący kodeks zdrowego stylu życia wraz z jego opisem, który został umieszczony na stronie internetowej szkoły, aby był łatwo dostępny dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.

Wyniki i wnioski:

- Realizacja zadania nr 5 przebiegła pomyślnie, dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w proces tworzenia szkolnego kodeksu zdrowego stylu życia.

- Opracowany kodeks stanowi wartościowy dokument, który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia w szkole oraz tworzenie środowiska sprzyjającego zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej.

- Umieszczenie kodeksu na stronie szkoły w postaci krótkiego filmu pozwala na łatwy dostęp do treści i propagowanie zasad zdrowego stylu życia w całej społeczności szkolnej.

Realizacja tego zadania wg projektu "Bo życie musi smakować - Liga z Orlenem" pozwoliła na wypracowanie konkretnych działań mających na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Szkolny kodeks zdrowego stylu życia stanowi istotny krok w budowaniu świadomości zdrowotnej wśród społeczności szkolnej i może przyczynić się do poprawy jakości życia uczniów oraz ich rodziców.