• Witamy w klasie 6a

15.09.2022 19:57

Jasło- kocham i poznaję.

20.06.2022 20:08
      14 czerwca uczniowie klasy IV i Va wybrali się na wycieczkę edukacyjna po Jaśle. Podczas spaceru odwiedzili miejsca pamięci i poznali historię Jasła. Wycieczka rozpoczęła się od skweru Uczestników Akcji Pensjonat. Następnym przystankiem był Park Miejski z historyczną Glorietką. Podczas spaceru uczniowie szli ulicą Asnyka, gdzie Sokoła i Czakiego. Pod Krzyżem Katyńskim poznali tragiczna historię katastrofy smoleńśkiej. Przy ulicy Mickiewicza uczennice recytowały wiersze K.K Baczyńskiego, które miały przypomnieć o miłości warszawskiego poety do jaślanki Anny Żelazny. Przy ulicy Koralewskiego został przypomniany życiorys i dokonania jasielskiego burmistrza Antoniego Koralewskiego. Wycieczka zakończyła się na płycie Rynku, tuż przy kamienicy, gdzie znajdowała się apteka Ignacego Łukasiewicza. Na zakończenie wędrówki historycznymi ulicami miasta uczniowie udali się na posiłek do pobliskiej restauracji. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni oraz zaciekawieni historią swojego miasta.

Wycieczka klasy 5a i 7a

08.06.2022 10:33
      27 maja uczniowie klasy 5a i 7a uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Bolestraszyc, Przemyśla i Krasiczyna. Pierwszym punktem wycieczki było Arboretum w Bolestraszycach. Uczniowie podziwiali wspaniałą kolekcję drzew, krzewów oraz roślin zielnych. Następnie zwiedzali piękny, zabytkowy Przemyśl i oczywiście kosztowali tradycyjnych przemyskich lodów. Ostatnim punktem wycieczki był renesansowy zamek w Krasiczynie, o którym  w niezwykle ciekawy sposób opowiadał przewodnik. Główną atrakcja okazało się zwiedzanie lochów zamku.
      Uczniowie zadowoleni wrócili do domu.

SMACZNIE,ZDROWO, KOLOROWO!!!

05.05.2022 13:35
      Na  zajęciach z wychowawcą klasa 5 a samodzielnie przygotowała zdrowe i wartościowe kanapki. Własnoręcznie wykonane kanapeczki nie tylko pięknie wyglądały,ale też smakowały znakomicie! Uczniowie zgodnie stwierdzili, że takie lekcje muszą odbywać się częściej 😊

Kl. 5a życzy Wesołych Świąt

14.04.2022 22:00
      Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych klasa 5a na zajęciach z wychowawcą wycinała i kolorowała pisanki. Praca przy ozdobach była okazją do wspólnej zabawy, a także rozmowy na temat wielkanocnych zwyczajów, tych obecnych i tych zapomnianych.
      Wszystkim życzymy wesołego świętowania.