Lekcja odpowiedzialności- Wybory JBO

16.10.2023 09:38
      5 października wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 13 lat i mieszkają na terenie miasta Jasła, mogli uczestniczyć w głosowaniu nad wybranym projektem inwestycyjnym i nieinwestycyjnym Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie  młodzież klasy 7 a i 7 b dowiedziała się, czym jest budżet obywatelski, jak wygląda karta do głosowania oraz jak należy głosować. Przedstawione zostały wszystkie zgłoszone do JBO projekty, aby uczniowie mogli zastanowić się, który z nich wybrać. Głosowanie  było dla młodzieży lekcją demokracji, patriotyzmu i  odpowiedzialności za swoją małą Ojczyznę.

Dzień kropki w 7a

29.09.2023 12:47

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u wszystkich uczniów klas 1-8  kreatywności, pomysłowości  do tworzenia i działania. Dzień Kropki  to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach  uczniowie poznawali genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła im, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.

Wielu uczniów tego dnia ubrało się w „kropkowane” ubrania. Dzieci opowiadały o swoich pasjach i zainteresowaniach. Był to twórczy dzień. Z małych kropek powstawały bardzo ciekawe dzieła.

Każdy z naszych uczniów ma talent. Mamy wśród nas talenty plastyczne, muzyczne, sportowe, techniczne i wiele, wiele innych.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Dziękujemy wszystkim rodzicom w za współpracę  w tym ważnym dla dzieci przedsięwzięciu.

Uczniowie klasy 6a na warsztatach ceramicznych w Karpackiej Troi

12.05.2023 08:50

Uczniowie klas szóstych - w ramach lekcji plastyki - wzięli udział w warsztatach ceramicznych organizowanych przez Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Celem warsztatów było zapoznanie z historią wytwórczości ceramicznej naszego regionu oraz zapoznanie z podstawowymi technikami lepienia i zdobienia w glinie.
                  Uczniowie wykazali duże zaangażowanie i zainteresowanie tematyką warsztatów. Większość z nich wykonała prace zgodnie z instruktażem prowadzącej warsztaty, a niektórzy stworzyli własne formy, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie dokładali starań, aby ich prace były wykonane dokładnie i starannie. Widać było skupienie na ich twarzach a także radość z tworzenia czegoś własnego. Każdy wykonał kilka form, które po wysuszeniu zostaną przywiezione do szkoły. Przyjemnie było usłyszeć bardzo pozytywne opinie na temat pracy oraz zachowania uczniów od prowadzącej warsztaty. Była to także duża satysfakcja dla nauczyciela !
                   Małgorzata Szewczyk

Dzień Chłopaka w klasie 6 a