Walentynki w 1a

16.02.2024 09:00
      Wtorek 13 lutego upłynął w klasie 1 w atmosferze przyjaźni, miłości i kolorach czerwieni. A wszystko to z okazji Walentynek. Uczniowie poznali historię tego święta. Wspólnie opowiadali o miłości , przyjaźni , o tym kogo kochają i jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Uczniowie poznali tradycję obchodzenia walentynek. Oprócz tego losowali wyzwania walentynkowe w kształcie serduszek. Odbyły się również walentynkowe zabawy ruchowe. Na koniec uczniowie otrzymali balonik i lizak w kształcie serca.

,,Bezpieczne ferie’’ – spotkanie z naszym dzielnicowym.

29.01.2024 09:12
      Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne dla klas 1-3 z funkcjonariuszem Policji Panem Robertem Polakiem. Stróż prawa przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się podczas ferii. Zostały omówione zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób. Uczniowie przypomnieli sobie pod jakie numery należy zadzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Zabawa karnawałowa klas 1-3

29.01.2024 08:57
      Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wiele radości i przeżyć.
      Tak też było u nas w dniu 25 stycznia. Na pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej pojawiły się kolorowe postaci . Niektórzy uczniowie przebrani byli za bohaterów bajek. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Uczniowie ze starszych klas przygotowali zabawy dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tej zabawy.

Rock and Roll dla Babci i Dziadka w klasie 1a

22.01.2024 10:44
       Z okazji dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 1a wykonali laurki. Śpiewają i tańczą Rock’nRolla dla babci i dziadka. Życzymy wszystkim Dziadkom wszystkiego najlepszego i najpiękniejszego, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.
      Nagranie:

1a dla babci i dziadka autorstwa ZSM nr 1w Jaśle

Projekt_bez_nazwy_(2).mp4

Cztery pory roku

19.01.2024 10:20
      Jako podsumowanie i poszerzenie wiadomości o porach roku uczniowie klasy 1a pracowali metodą projektu. Zostali podzieleni na 4 grupy. Każda z nich miała inną porę roku. Uczniowie gromadzili niezbędne informacje i materiały dotyczące danej pory roku i dokonywali ich selekcji. Tworzyli pracę plastyczną typu collage. Dokonywali prezentacji przygotowanej pracy plastycznej i prezentowali porę roku zwracając uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie.