• ,,Moja Niepodległa za 20 lat”. Ogólnopolski Konkurs Literacki

• 14.05.2019 09:27
        • 31 kwietnia, podczas akademii z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zostały wręczone nagrody laureatkom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Mona Niepodległa za 20 lat”. Aleksandra Kmiecik –Goleń z klasy 7 a i Zuzanna Giża z klasy 8 a otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, a ich opowiadania zostały wydane w formie książkowej przez organizatora konkursu Centrum Edukacji Ego Partum. Bardzo cieszymy się, że wśród naszych uczniów mamy tak utalentowaną młodzież, która chętnie propaguje piękno polskiego języka oraz jest chętna do twórczego działania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• I Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

• 14.05.2019 09:19
        • 30 kwietnia w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej.  Organizatorkami konkursu były : Aneta Kowalkowska, nauczycielka historii oraz Magdalena Janiga – Żdan ,nauczycielka języka polskiego. Konkurs miał na celu kształtowanie poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami.  Rywalizacja konkursowa rozwijała też wrażliwość na słowo poetyckie oraz miała za zadanie promowanie młodych talentów.
          Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom i pokazali duże zaangażowanie w przygotowanie utworów. Jury, pod przewodnictwem pani Dyrektor Gabrieli Zdunek –Gajdy, po burzliwych obradach, przyznało następujące miejsca:

I miejsce Grzegorz Jach – klasa 7a

II miejsce Weronika Szerląg – klasa 7a

III miejsce Jakub Szot – klasa 8a

Wyróżnienia:
          Zuzanna Giża- klasa 8a,
          Grażyna Schabińska – klasa 6a

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.
          Galeria: I Konkurs poezji patriotycznej
        • XIV POWIATOWY KONKURS  ,,OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II  PRZYJACIEL MŁODYCH"
        • XIV POWIATOWY KONKURS ,,OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II PRZYJACIEL MŁODYCH"

• 14.05.2019 09:09
        •

10 maja w ZSM nr 3 w Jaśle odbył się POWIATOWY KONKURS ,,OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II PRZYJACIEL MŁODYCH". Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: recytatorskiej i wokalnej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Setlak z kl. VI oraz Julia Walczyk z kl. VIII wykonując pieśni o tematyce religijnej  (oceniane były w kategorii starszej - klasy V-VIII oraz gimnazjum).

Aleksandra Setlak
          otrzymała w tej kategorii III miejsce.

Gratulujemy uczennicom udziału w konkursie oraz Oli miejsca wśród laureatów!!!

nauczyciel muzyki: Małgorzata Szewczyk

• Talent przedszkolaka "Jestem Polakiem i Europejczykiem

• 12.04.2019 08:39
        • Zuzia Bąk z grupy "Plastusie" wzięła udział w VIII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie: Talent Przedszkolaka pod hasłem: "Jestem Polakiem i Europejczykiem", który odbył się w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle. Zuzia zaśpiewała piosenkę pt. "Stokrotka" J. Chęcińskiego.
          Serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.
          Galeria: Talent przedszkolaka