• I Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

• 14.05.2019 09:19
      • 30 kwietnia w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej.  Organizatorkami konkursu były : Aneta Kowalkowska, nauczycielka historii oraz Magdalena Janiga – Żdan ,nauczycielka języka polskiego. Konkurs miał na celu kształtowanie poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami.  Rywalizacja konkursowa rozwijała też wrażliwość na słowo poetyckie oraz miała za zadanie promowanie młodych talentów.
        Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom i pokazali duże zaangażowanie w przygotowanie utworów. Jury, pod przewodnictwem pani Dyrektor Gabrieli Zdunek –Gajdy, po burzliwych obradach, przyznało następujące miejsca:

I miejsce Grzegorz Jach – klasa 7a

II miejsce Weronika Szerląg – klasa 7a

III miejsce Jakub Szot – klasa 8a

Wyróżnienia:
        Zuzanna Giża- klasa 8a,
        Grażyna Schabińska – klasa 6a

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.
        Galeria: I Konkurs poezji patriotycznej