• 100 lecie Niepodległej u Biedronek

• 13.11.2018 10:00
        • Przez cały tydzień realizowaliśmy temat "Jesteśmy Polaki". W ten sposób przygotowywaliśmy się do świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci poznały symbole narodowe, zabytki Warszawy, nauczyły się "Mazurka Dąbrowskiego", poznały legendę "O Warsie i Sawie" Biedronki robiły kotyliony, malowały flagę, układały układankę o 100-leciu niepodległości, którą pokolorowały.
          Pracami dzieci udekorowano sale oraz hol.
          Galeria: Biedronki uczą się o Polsce
        • Spotkanie edukacyjne ze Strażą Miejską

• 07.11.2018 11:39
        • Spotkanie z Panią Iwoną, przedstawicielką Straży Miejskiej, pogadanka tematyczna bezpieczeństwo na drodze, zagadki tematyczne, quizy, pokaz prawidłowego poruszania się po drodze, zabawy z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów.
          Galeria: Straż Miejska
        • Zabawa w teatr

• 05.11.2018 13:32
        • Teatr to jest widownia i scena.
          Niby nic magicznego w tym nie ma,
          aż do chwili, gdy nagle na scenie
          dziwne zacznie się przedstawienie.

Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze,
          czarodziejskie jest to, na co patrzę.
          Gdy się tylko podnosi kurtyna,
          to od razu czar działać zaczyna.

Każda bajka się staje prawdziwa
          Gaśnie światło i scena ożywa.
          Wszystko może się zdarzyć na scenie.
          Działa czar, póki trwa przedstawienie.

Galeria: Zabawa w teatr
        • Biedronki i Plastusie na zielonym przedszkolu w Łężynach

• 22.10.2018 22:00
        • 16.10.2018 r. dzieci z grupy „Plastusie” i „Biedronki” uczestniczyły w wycieczce do Zajazdu Country- Marvis w Łężynach.
          Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych ABC jeździectwa, które zostały przeprowadzone przez instruktora jazdy konnej. Dzieci zdobyły najbardziej istotne informacje o życiu i sposobach użytkowania koni. Poznały rasy, umaszczenie i zwyczaje tych pięknych zwierząt. Prowadzący zajęcia opowiedział o podstawowych dyscyplinach sportowych z udziałem koni. Zapoznał z osprzętem używanym do pielęgnacji i jazdy. Przedszkolaki wzięły również udział w praktycznych zajęciach takich jak czyszczenie konia. Dzieci miały także możliwość karmienia zwierząt m.in. konie, daniele, owce. Kolejną atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką po okolicy, a także indywidualna przejażdżka konna na menażu. W czasie pobytu w zajeździe dzieci korzystały z placu zabaw i brały udział w różnych zabawach. Po pysznym obiadku dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń z dyplomikami i wspaniałymi nastrojami.
          Galeria: Zielone przedszkole