• Biedronki w wiosennym ogrodzie

• 11.04.2019 10:12
        • Biedronki odwiedziły ogródek pani Jasi. Dzieci oglądały różne kwiaty, zapoznały się z ich nazwami. Dowiedziały się dlaczego drzewa są bielone na wiosnę. Pogłębiły wiadomości na temat przyrody. Podczas wycieczki słuchaliśmy śpiewu ptaków.
          Galeria: Biedronki w ogrodzie
        •  Biedronki na scenie JDK
        • Biedronki na scenie JDK

• 05.04.2019 11:07
        • Biedroneczki w sportowych strojach zaprezentowały taniec współczesny na scenie JDK podczas Przeglądu Tańców Przedszkolaków "Zatańczyć z Tobą Chcę" organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle.
          Jesteśmy z Was dumni!
          Galeria wraz z filmem: Zatańczyć z Tobą chcę!
        • "W świecie kolorowych skarpetek"

• 22.03.2019 12:03
        • Wiktor   i Filip  z grupy "Biedronki"   wzięli udział  w konkursie plastycznym "W świecie kolorowych skarpetek" zorganizowanym przez Bajkowe Prywatne Przedszkole z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa pod hasłem : "W świecie kolorowych skarpetek" połączony z głośnym czytaniem w ramach akcji " Cała Polska Czyta Dzieciom" .
          Gratulujemy laureatom!
          Galeria: W świecie kolorowych skarpetek
        • Wielka sprawa- Nasze Prawa!

• 13.03.2019 13:03
        • Na zaproszenie Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle nasze przedszkolaki: Biedronki i Plastusie uczestniczyły bardzo aktywnie w niezwykle ciekawym spotkaniu ze znaną z telewizji Sędzią Anną Marią Wesołowską.

Pani Sędzia na początek zapewniła, że jest prawdziwym sędzią,  opowiedziała o swojej wieloletniej pracy, przypomniała dzieciom w jaki sposób należy dbać o swoje bezpieczeństwo, dzieci dowiedziały się również co to jest przestępstwo, jak się przed nim bronić, kto może być ofiarą, jak na nie reagować czy też kogo prosić o pomoc.

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy zwracać się do sędziego, jak nazywa się jego "sukienka" i co oznaczają kolorowe wypustki na niej. Poznały zawody pokrewne jak: adwokat, mecenas, prokurator. Dużo miejsca Pani Sędzia poświęciła omówieniu różnych sytuacji (te także mogą mieć miejsce również w przedszkolu) podlegających karze.

Dzieci dowiedziały się, że zabranie koleżance lalki to kradzież. Nie wolno również przezywać, popychać, wyśmiewać się, niszczyć sprzętów i zabawek w przedszkolu bo takie czyny podlegają karom. Podczas rozmowy z dziećmi pytała czego dzieci się boją, jakie mają marzenia i pragnienia w stosunku do rodziców. Ich wypowiedzi były bardzo dojrzałe i z pewnością zaskoczyłyby niejednego rodzica.

Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie oraz autograf, które z dumą umieścimy w galerii naszego przedszkola.

Spotkanie z Panią Anną Marią Wesołowską uświadomiło nam wszystkim, jak wielkie znaczenie ma edukacja prawna już od najmłodszych lat.

Dziękujemy z całego serca Bajkowemu Przedszkolu.

Galeria: Wielka sprawa - Nasze Prawa