• Biedronki i Plastusie na zielonym przedszkolu w Łężynach

• 22.10.2018 22:00
      • 16.10.2018 r. dzieci z grupy „Plastusie” i „Biedronki” uczestniczyły w wycieczce do Zajazdu Country- Marvis w Łężynach.
        Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych ABC jeździectwa, które zostały przeprowadzone przez instruktora jazdy konnej. Dzieci zdobyły najbardziej istotne informacje o życiu i sposobach użytkowania koni. Poznały rasy, umaszczenie i zwyczaje tych pięknych zwierząt. Prowadzący zajęcia opowiedział o podstawowych dyscyplinach sportowych z udziałem koni. Zapoznał z osprzętem używanym do pielęgnacji i jazdy. Przedszkolaki wzięły również udział w praktycznych zajęciach takich jak czyszczenie konia. Dzieci miały także możliwość karmienia zwierząt m.in. konie, daniele, owce. Kolejną atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką po okolicy, a także indywidualna przejażdżka konna na menażu. W czasie pobytu w zajeździe dzieci korzystały z placu zabaw i brały udział w różnych zabawach. Po pysznym obiadku dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń z dyplomikami i wspaniałymi nastrojami.
        Galeria: Zielone przedszkole