• Wyróżniania i nagroda specjalna dla naszych uczniów!

• 11.12.2017 12:07
        • Konkurs na Kartkę Świąteczną ,,Kolorowe Boże Narodzenie"

organizowany przez Burmistrza Miasta Jasła

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do kolejnej edycji tego konkursu miejskiego, a efektem ich pracy było 39 kartek wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Spośród prac wykonanych przez uczniów klas I-VII zostało wyłonionych 24 kartki, które dostarczono do Urzędu Miasta w Jaśle. Jako podziękowanie za udział w konkursie każdy uczeń otrzymał od Pana Burmistrza czekoladę.

Wyniki konkursu były dla nas miłą niespodzianką, gdyż aż troje uczniów zdobyło w nim nagrodę:

Wiktor Faryj kl. IVb - nagroda specjalna od Burmistrza Miasta Jasła

Adam Szopniewski kl. III b- wyróżnienie

Kinga Maksym kl. VII a - wyróżnienie

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 3 grudnia 2017 roku w Parku Miejskim, gdzie Burmistrz Miasta Jasła - Ryszard Pabian osobiście wręczał zwycięzcom dyplomy i bardzo atrakcyjne nagrody.

Serdecznie gratulujemy laureatom !!!

• Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji!

• 11.12.2017 11:54
        • Podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji w Kielcach, przyznano po raz pierwszy Ogólnopolski Laur MISTRZA NOWOCZESNEJ EDUKACJI - Innowacyjna Szkoła!

Byliśmy jedną z 31 szkół podstawowych w Polsce nominowanych przez Kuratoria Oświaty do nagrody. Z każdego województwa tylko 1 szkoła podstawowa otrzymała nagrodę.

Z duma i radością zawiadamiamy, że SP6 w Jaśle otrzymała
          Laur i I miejsce w województwie podkarpackim w kategorii szkól podstawowych!

Sama nominacja była już ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły.  Nominowane do nagrody placówki wyróżniają się nie tylko wykorzystywaniem nowych rozwiązań technologicznych, innowacyjnych metod i programów nauczania, ale również stylem uczenia i wychowania stosowanym przez nauczycieli, którzy inspirują dzieci i młodzież do kreatywności oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.
          Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych dla osiągania indywidualnych i osobistych sukcesów.

Komisja Konkursowa – Kapituła Nagrody o LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji ( 5 osób o uznanym dorobku naukowym i praktycznym) oceniało naszą pracę wg następujących kryteriów :

1) otwartość na wykorzystywanie nowych narzędzi pracy (technologii informacyjno-komunikacyjnych, e-kształcenia, edukacji mobilnej, wykorzystywanie zasobów sieci w procesie kształcenia, itp.) na wszystkich lub na większości przedmiotów szkolnej edukacji ;

2) wykorzystywanie innowacyjnych metod kształcenia (tzn. wykraczających poza przyjęte standardy, np.: alternatywne formy edukacyjne, wykorzystanie multimediów, gier, innowacyjne scenariusze, itp.);

3) stopień wykorzystywania platform e-administracyjnych, systemów zarządzania procesem edukacji;

4) wykorzystywanie e-narzędzi do kontaktu z rodzicami i uczniami;

5) innowacyjny zespół pedagogiczny (ilość nauczycieli wyróżnionych za innowacyjność w różnych konkursach i projektach w ciągu ostatnich 3 lat);

6) innowacyjny uczeń (ilość uczniów lub zespołów uczniowskich nagrodzonych za innowacyjne projekty naukowe, techniczne, edukacyjne, kulturalne lub artystyczne w ciągu ostatnich 3 lat);

7) innowacyjne rozwiązania architektoniczne lub/oraz wyposażenie (meble) dobierane ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia warunków dla nowoczesnego otoczenia edukacyjnego;

8) zaawansowane i bogate wyposażenie w rozwiązania techniczne sprzyjające tworzeniu nowoczesnych warunków dla nauki.

Dziękujemy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie za nominację i docenienie naszej codziennej pracy.

Kochani uczniowie, nauczyciele, drodzy rodzice ... zrobiliśmy coś więcej niż od nas wymagano!!! Jestesmy najlepsi!

Więcej o nagrodzonych: https://www.targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,laury-mistrza-nowoczesnej-edukacji-przyznane,22589.chtm

• Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

• 11.12.2017 20:38
        • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

,,Z baśniowego kufra"

6 listopada 2017 r. w baśniowej scenerii, wśród zaczarowanych jabłek, magicznych kufrów, różdżek, chatek z piernika, latających dywanów, pantofelków, karet Kopciuszka, czapek- niewidek, lamp Alladyna i zaklętych zwierciadeł, miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem Z baśniowego kufra. Konkurs objęty był honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch.

W konkursie wzięło udział 251 szkół z 16 województw. Dostarczono ponad 1250 magicznych przedmiotów.

Uczennica naszej szkoły z klasy Ia
          Julia Gajoska zdobyła wyróżnienie!

Gratulujemy!

• Na skrzydłach przyjaźni - nagrody w konkursie plastycznym.

• 11.12.2017 11:07
        • 16 uczniów z jasielskich szkół zostało nagrodzonych w konkursie plastyczno-literackim zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
          Dwie uczennice z naszej szkoły - Blanka Smagacka z kl. 1b i Wiktoria Pawłowska z kl. 7a otrzymały nagrody w konkursie.
          Serdecznie gartulujemy!!!