•  MAŁA KSIĄŻKA –WIELKI CZŁOWIEK”   pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej
          • MAŁA KSIĄŻKA –WIELKI CZŁOWIEK” pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

• 19.01.2024 10:22
          • Pasowanie na czytelnika organizowane jest co roku przez bibliotekę szkolną i weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Celem uroczystości jest zachęcanie najmłodszych do nieustannego rozwijania umiejętności czytania.Tegoroczne pasowanie na czytelnika połączone zostało z realizacją kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka –Wielki człowiek”,która promuje czytelnictwo, wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało ręcznie robioną zakładkę oraz specjalną wyprawkę czytelniczą: książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek wraz                  z broszurą dla rodziców “Kochasz, czytaj razem z dzieckiem!”, mówiącą o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki- pierwszoklasiści z pewnością odbędą niezwykłą i na pewno niezapomnianą podróż”jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie”.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest  przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdeczne gratulacje wszystkim nowym czytelnikom składa całe Grono Pedagogiczne

Życzymy wspaniałych przygód w świecie książek

i frajdy z odkrywania tego co nieznane .

Jesteśmy z Was bardzo dumni!