• Jasielska Liga Naukowa z Orlenem – „Jaślanie w statystykach”

• 20.04.2023 08:35
      • Cześć!Pamiętacie nas jeszcze? To my, dziewczyny z 6b – cały czas prężnie działamy w realizacji naszego projektu z Orlenem. Powoli zbliżamy się do końca całego przedsięwzięcia, jednak zanim to nastąpi, mamy dla Was kolejną dawkę wiedzy i odkryć, których w ostatnim czasie dokonałyśmy!

Wcześniej zbierałyśmy informacje odnośnie naszej szkoły, jednak dla nas to było za mało, dlatego kolejny etap badawczy wychodził już poza ramy naszej społeczności i dotyczył życia jaślan. Przeprowadziłyśmy anonimową ankietę poza naszą szkołą, w której wzięło udział 56% kobiet i 44% mężczyzn. Składała się z 30 pytań, w których skład wchodziły m.in.:

- Czy korzysta Pan/Pani z komunikacji miejskiej?
        - Jak spędza Pan/Pani czas wolny?
        - Czy czyta Pan/Pani książki?

Zebrałyśmy w całość wszystkie uzupełnione ankiety, które do nas powróciły i na podstawie wyników opracowałyśmy wnioski, z których wynika m.in., że ponad 73% ankietowanych dojeżdża do pracy samochodem, a niespełna 3% rowerem. Prawie 80% zadeklarowało, że lubi zwierzęta, a 41,2% posiada pupila w swoim domu. Dodatkowo równe 50% decyduje się na wakacje za granicą.

Jednak najbardziej ciekawe okazało się pytanie związane z rzeczami, których brakuje w Jaśle. Ankietowani sugerowali, aby w naszym mieście powstało:

- więcej miejsc zieleni,
        - więcej ścieżek rowerowych,
        - więcej miejsc oferujący atrakcyjne spędzenie czasu młodym osobom (klubów, dobre kino, większy basen, pubów czy dobrych restauracji),
        - więcej miejsc pracy.

To naprawdę ciekawe wyniki, które bardzo nas zainteresowały. Mamy nadzieję, że Was też! Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o rezultatach i wnioskach naszych badań, sprawdźcie gazetkę szkolną obok sali matematycznej, gdzie zebrałyśmy i przedstawiłyśmy na wykresach wszystkie dane!

Dziękujemy, że przeczytaliście ten artykuł. Mamy nadzieję, że spodobała się wam ta treść. Pozdrawiamy cieplutko, dziewczyny z 6b.