• Analiza ankiety „Środowisko szkolne”

• 22.03.2023 07:48
      • Hej to ponownie my - Laura, Emilka i Blanka. Choć ostatnio nie publikowałyśmy wpisów, nadal prężnie działamy przy naszym projekcie. Po nabyciu odpowiedniej wiedzy i umiejętności, przeszłyśmy do badań. Opracowałyśmy, a następnie przeprowadziłyśmy w naszej szkole ankietę, której celem było poznanie zdania uczniów klas 4-8 na temat funkcjonowania szkoły, ale także ich zainteresowań. Przykładowe pytania, które znalazły się w ankiecie, to:
        ·Czy lubisz czytać książki?
        ·Jak często korzystasz z biblioteki szkolnej?
        ·Czego brakuje w naszej szkole?
        ·Jak spędzasz wolny czas po szkole?
        W badaniu wzięło udział aż 93 osoby, w tym 52 kobiety i 41 mężczyzn, a jego wyniki są następujące:
        1.   74,7% ankietowanych potwierdziło, że lubi naszą szkołę.
        2.   Wychowanie fizyczne i informatyka zostały uznane jako najbardziej lubiane, rozwijające zainteresowania przedmioty szkolne.
        3.   Według zebranych danych, uczniowie chcieliby, aby oprócz zajęć, w szkole organizowano noce filmowe, wycieczki, dyskoteki, pikniki, kiermasze, noce gier i turnieje sportowe.
        4.   Dowiedziałyśmy się również, że prawie połowa osób ankietowanych lubi czytać książki. Gatunki literackie, które chętnie zostałyby przeczytane to: horrory, komiksy, poradniki do gier, czy nawet książki kucharskie.
        5.   36,8% ankietowanych spędza średnio godzinę dziennie po szkole na nauce.
        6.   23,5% uczniów oznajmiło, że w czasie wolnym spotyka się ze znajomymi lub rozwija swoje hobby.
        To tylko wybrane wnioski, które udało nam się wysunąć po przeprowadzeniu ankiety. Ze szczegółowymi wynikami naszych badań można zapoznać się na gazetce przy sali matematycznej, na której już od dłuższego czasu zamieszczamy informacje o naszym projekcie.
        Do usłyszenia wkrótce