• „Dzieci czytają dzieciom”

• 05.06.2018 10:24
      • Trzydziestego maja w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne klas: 1a, 1b, 3a i 3b. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka nauczyciel przypomniał im ich prawa. Klasy pierwsze zaśpiewały „Piosenkę o prawach dziecka”, a wszyscy obejrzeli film nagrany do tej piosenki, który przedstawił ciężkie życie dzieci w różnych regionach świata, jakże inne od naszej rzeczywistości.

Wspólnie przeanalizowaliśmy prawa przedstawione w formie historyjki obrazkowej, wierszy i Konwencji o Prawach Dziecka. Klasy pierwsze przygotowały trzecioklasistom dwustronicowe książeczki „Dekalog dla rodziców” wynikający z Konwencji Praw Dziecka, które po ozdobieniu mieli wręczyć swoim rodzicom.

Tę akcję połączyliśmy z akcją organizowaną w każdym roku „Cała Polska czyta dzieciom”, chociaż tym razem było inaczej, gdyż to dzieci czytały dzieciom. Z każdej klasy wystąpiły dzieci z wybranym przez siebie utworem. Oprócz czytania była recytacja i inscenizacja wierszy. Następnie klasy zaprezentowały swoje ulubione piosenki i zatańczyły „ Czekoladę”. Na zakończenie otrzymały słodką niespodziankę i kolorowe baloniki.

Zachęcamy dorosłych  do włączenia się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.
        Galeria: Dzieci czytają dzieciom