• Pokaz pierwszej pomocy i bezpieczeństwa nad wodą we współpracy z Polskim Instytutem Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu

• 19.05.2022 12:51
      • Pokaz z ratownictwa wodnego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, prezentacja sprzętu ratowniczego i prelekcja na temat podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą – takie atrakcje zostały przygotowane dla uczniów klas 5-8 naszej szkoły we współpracy z Polskim Instytutem Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu z siedzibą główną w Rzeszowie.

Głównym celem tych działań było wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych.Poprzez pokaz chcieliśmy zwrócić  uwagę  uczniów na zagrożenia jakie nieść może zbyt beztroska rekreacja wodna oraz  promować odpowiedzialne zachowania i postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą.

Podczas przeprowadzanych ćwiczeń można było zobaczyć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwa oraz jego praktyczne wykorzystanie. Każdy mógł spróbować swoich sił - jako ratownik, wykonując resuscytację krążeniowo – oddechową na specjalnie przygotowanym w tym celu fantomie.

W ramach akcji  uczniowie przypomnieli sobie o tym jak mądrze wypoczywać nad wodą i jak zareagować w sytuacji zagrożenia.Uczniowie utrwalili numery alarmowe oraz omawiali sposób powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zdarzeniu.

Mamy nadzieję, że taka wizualizacja różnych zagrożeń pobudzi wyobraźnię uczniów i i zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.

Bardzo dziękujemy  ratownikom z Polskiego Instytutu Rozwoju Kultury Fizycznej z siedzibą główną w Rzeszowie za  te niezwykle ważne zajęcia i duuuże zaangażowanie, a wszystkim uczniom życzymy  rozważnych i mądrych decyzji.