• Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa pod hasłem "Bieg po zdrowie".

• 12.06.2023 08:44
        • Dzieci z grupy "Plastusie" wzięły udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej pod hasłem "Bieg po zdrowie". Zawody odbyły się na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.
          Olimpiada miała na celu kształtowanie zachowań prozdrowotnych, naukę wypoczynku poprzez sport i zabawę, ale także wzmacnianie wiary we własne siły i dostarczenie dzieciom radości.

Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych m.in.: biegu płaskim na 40 m z przeplataniem szarfy, strzale piłką do pustej bramki, czołganiu w tunelu na czas, rzucie woreczkiem do koła hula-hop czy podawaniu piłki górą.

Sportowym zmaganiom towarzyszyło bardzo duże zaangażowanie oraz wola walki, ale przede wszystkim ogromna radość i wspólna zabawa. Małych sportowców mocno dopingowali licznie zgromadzeni na widowni kibice. Na wszystkich uczestników olimpiady czekały pamiątkowe medale, upominki oraz puchary.

• Dzień mamy i Taty - Plastusie

• 30.05.2023 12:55

• Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego przedszkola 26 maja zostali zaproszeni rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć w uroczystości z okazji ich święta. Jest to idealny moment na złożenie życzeń Kochanym Rodzicom. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień.
          Na scenie w sali gimnastycznej dzieci w pięknych strojach zaprezentowały program artystyczny - zaśpiewały i zatańczyły dla swoich rodziców. Na tę okazję dzieci wykonały również laurki z życzeniami.
        • Wycieczka Plastusiów do Krempnej

• 23.05.2023 10:19
        • W dniu 19 maja 2023 roku dzieci z grupy Plastusie wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Magurskiego Parku Narodowego. Po przyjeździe do Krempnej zwiedziły Ośrodek Edukacyjny MPNPrzygodę z magurską przyrodą rozpoczęły od obejrzenia filmu edukacyjnego, który wprowadzał w zagadnienia związane z powstaniem i funkcjonowaniem parku. Następnie wszyscy wraz z panią przewodnik udali się na zwiedzanie ekspozycji ukazujących piękno i unikatowość fauny i flory podkarpackiej w różnych porach roku.
          Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do pobliskiej Kotani, gdzie czekał na dzieci pyszny obiad. Na koniec, każdy miał możliwość przejechania się na koniu, co sprawiło dzieciom największą frajdę.
          Przedszkolaki wróciły do przedszkola zadowolone, pełne emocji i wrażeń. Wycieczka do Krempnej dała dzieciom wiele radości i poszerzyła ich wiedzę o świecie przyrody w regionie, w którym mieszkają.

• Antosia laureatką XII Międzyprzedszkolnego Plastycznego Konkursu Europejskiego pod hasłem "EKO-EURO ZABAWKA"

• 10.05.2023 12:25
        • Tosia Pałasz z grupy "Plastusie" odebrała nagrodę za udział w konkursie "EKO-EURO ZABAWKA", zorganizowanym przez Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle. Tosia wykonała w przedszkolu (z niewielką pomocą pań), najpopularniejszą zabawkę, jaką bawią się od wieków szwedzkie dzieci, czyli konika z Dalarny. Tosi konik jest z masy porcelanowej, pięknie ozdobiony w tradycyjne wzory.
          Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu było połączone z głośnym czytaniem w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Uatrakcyjnieniem wydarzenia było przedstawienie o tematyce europejskiej w wykonaniu dzieci z Bajkowego Przedszkola.

Serdecznie gratulujemy Tosi !!!
        • Laureaci Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "Kolorowa skarpeta w ogrodzie "

• 19.04.2023 15:01
        • Daria J. i Wiktor L. z grupy "Plastusie" laureatami Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "Kolorowa skarpeta w ogrodzie "

Organizatorem konkursu jest Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej o tematyce "Kolorowa skarpeta w ogrodzie" dotyczącej zagadnień związanych z uwrażliwieniem dzieci na problemy osób z niepełnosprawnością, związanych z obchodzeniem 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa. Daria i Wiktor bardzo się starali i pod czujnym okiem wychowawczyń oraz z ich niewielką pomocą wykonali techniką collage ciekawe, inspirujące prace plastyczne.
          Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w dniu dzisiejszym, w Bajkowym Przedszkolu. Było ono połączone z głośnym czytaniem w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Uatrakcyjnieniem wydarzenia było również przedstawienie o tematyce wiosennej.
          Daria i Wiktor otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
          Serdecznie gratulujemy!