Dzień Mamy i Taty - Biedronki

30.05.2023 12:53
      Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego przedszkola 26 maja zostali zaproszeni rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć w uroczystości z okazji ich święta. Jest to idealny moment na złożenie życzeń Kochanym Rodzicom. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień.
      Na scenie w sali gimnastycznej dzieci w pięknych strojach zaprezentowały program artystyczny - zaśpiewały i zatańczyły dla swoich rodziców. Na tę okazję dzieci wykonały również laurki z życzeniami.

Biedronki uczą się jak dbać o Ziemię

27.04.2023 14:03
      "Musimy dbać o Ziemię, bo wszyscy tu mieszkamy,
      a tylko jedną, a tylko jedną, Ziemię mamy".

Ziemia to jedyna zamieszkana Planeta i nasz dom,więc musimy o nią dbać, najlepiej jak potrafimy.
      Najlepszy prezent dla Ziemi to dbanie o najbliższe środowisko już od przedszkola. Ważne jest sadzenie drzew, kwiatów, segregacja śmieci, recykling.
      Biedronki utrwaliły sobie te zasady przy okazji Dnia Ziemi, zrobiły prace plastyczne, sprawdziły czy na osiedlu są kosze na śmieci i kontenery do segregacji odpadów. Sprawdziły jak rosną drzewa, które posadziliśmy jesienią.

Biedronki u logopedy.

25.04.2023 12:02
      Pani Bożena Dziedzic nasz szkolny logopeda - zaprosiła Biedronki do swojego gabinetu, w którym prowadzi zajęcia z dziećmi. Przedszkolaki poznały kilka ćwiczeń rozwijających narządy mowy. Mówiły do mikrofonu "trudne słowa". Dowiedziały się w jakim celu logopeda ma takie duże lustro.

Gdy rodziców coś niepokoi warto zwrócić się do specjalisty.
      Przyczyny wad wymowy są różnorodne, np.:
      -Problemy związane z budową narządów artykulacyjnych: krótkie wędzidełko podjęzykowe, obniżone napięcie mięśniowe w obrębie narządów artykulacyjnych lub niska sprawność mięśni języka, warg, policzków; wady zgryzu, ubytki w uzębieniu.
      -Dłuższe niż to konieczne ssanie smoczka, korzystanie z butelki;-
      -Podawanie maluchowi nieodpowiedniego do wieku dziecka pokarmu: produkty zmiksowane, papki i kaszki, znikoma obecność pokarmów „wymagających gryzienia”;
      -Zaburzenia słuchu; Wyręczanie dziecka w mówieniu; ograniczenie komunikacji z otoczeniem;
      -Nadmierna obecność telewizji i innych ekranów w życiu dziecka; -Bagatelizowanie przez rodziców problemu, jakim jest wada wymowy; z wad wymowy się nie wyrasta.

Dotknij przeszłości - wycieczka Biedronek do Skansenu Karpacka Troja

20.04.2023 13:12

Przedszkolaki z grupy  Biedronki udały się do Skansenu Karpacka Troja w sąsiedniej Trzcinicy.
      Skansen to niezwykłe miejsce dla najmłodszych gości.
       Dzieci wzięły udział w warsztatach w Salce Małego Odkrywcy, które rozpoczęły się bajką o Leokadii, która podróżując w czasie poznaje dawnych  mieszkańców grodu. Dzieci poznały przedmioty codziennego użytku, garnki gliniane, drewniane naczynia, ubrania,zabawki. W stylizowanych aparatach telefonicznych mogły wysłuchać bajek o  grodzie.

Zachwyciła je wystawa, gdzie mogły zobaczyć ludzi, zwierzęta, z tamtych lat. Zainteresowanie wzbudziły również chaty gliniano - drewnianie wraz z wyposażeniem, kryte słomą.

Szczęśliwe przedszkolaki wróciły do przedszkola, nawet padający deszcz nie popsuł  dobrego nastroju i nie przeszkodził w zdobyciu nowej wiedzy.

Biedronki powitały wiosnę

22.03.2023 08:37
      WIOSNA to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny  i przez wszystkich bardzo  wyczekiwany . 21 marca dzieci z grupy Biedronki rozpoczęły zajęcia od oglądnięcia filmu edukacyjnego,, Zwiastuny wiosny".Film dostarczył im  wielu ciekawych informacji na temat zwiastunów wiosny.  Na zakończenie  dzieci  odgadywały  zagadki. Po zabawach inscenizowanych przy wiosennych piosenkach rozpoczęły malowanie kolorowanki ,,Wiosna". Wszystkie prace zostały zawieszone na wystawie.  Mimo niepewnej pogody po zabawie i zakończonej pracy wybraliśmy się na pierwszy wiosenny spacer.