•  MAM TALENT na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie 3A
      • MAM TALENT na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie 3A

• 10.04.2024 08:54
      • Zajęcia rozwijające kreatywność realizowane są w wymiarze jednej godziny tygodniowo i w swoim  założeniu stwarzają uczniom okazję i warunki do różnorodnego wyrażania inwencji twórczej oraz do prezentowania zdolności i umiejętności. Mają także za zadanie odkrywać talenty u dzieci oraz stwarzać warunki do ich rozwijania.

Podczas zajęć rozwijających kreatywność w II półroczu przewidziano pokazy talentów oraz uzdolnień pod hasłem ,,MAM TALENT". Dzieci bardzo chętnie opowiadały i prezentowały swoje zdolności, chciały się nimi dzielić.  Każde dziecko miało szansę wystąpić przed klasą.

Prezentacje ułożyły się w następujące bloki:

• gra na instrumentach: Nazar, Adam, Martyna
        • śpiew: Julia, Wiktoria, Laura, Lena
        • pokaz akrobatyczny: Lena, Lila, Zuzia M
        • origami: Mateusz, Nazar
        • umiejętności piłkarskie: Radek, Kacper
        • odbijanie piłeczką pingpongową: Szymon O
        • umiejętności kulinarne: Adam
        • klocki Lego Technic: Szymon CH
        • kickboxing: Gabryś
        • wiedza historyczna: Kuba
        • pływanie: Fabian
        • rysowanie: Olivier, Zuzia N
        • taniec: Wiktoria
        • prace z papieru: Masza, Sonia, Julia
        • robótki ręczne: Uliana.

Nie wszystkie talenty dało się uczniom zaprezentować w warunkach szkolnych, ale można było nagrać krótki filmik i go odtworzyć w klasie. W ten sposób Adam udowodnił, że potrafi samodzielnie przygotować i upiec pyszne rogaliki.

Bardzo cieszy fakt, że uczniowie rozwijają swoje talenty np. w szkole muzycznej czy podczas treningów, ale można je także rozwijać samodzielnie lub pod opieką rodziców.