• Warsztaty z dietetykiem.
        • 06.10.2023
        • Warsztaty z dietetykiem.

• Nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk i przeprowadziła warsztaty u Skrzatów.
          W ramach tych warsztatów dzieci przygotowały pyszną, zdrową nutellę oraz koktajl Shreka.
          Zachowując zasady higieny(mycie owoców, mycie rąk) kroiły owoce na drobne kawałki co przyniosło im ogromną radość. Później poszczególne produkty zostały zblendowane i gotowe - degustowaliśmy. Pyszne i zdrowe!!!
          Podczas spotkanie dzieci dowiedziały się w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani wytłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie warzyw i owoców. Dzieci chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych dla nich.
          Dziękujemy Pani Dietetyk za bardzo interesujące spotkanie.