• Udział uczennic klay 7b w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Kobiety Popkultury"

• 22.04.2024 14:13
      • Udział uczennic klas siódmych
        w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Kobiety Popkultury"

W bieżącym roku szkolnym odbyła się kolejna edycja tego konkursu plastycznego skierowanego do uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
                        Celem konkursu jest uchwycenie unikalności szeroko rozumianej twórczości kobiet angażujących się w sztukę, kulturę, naukę, politykę, sport itp. oraz przybliżenie tych postaci i ukazanie, w jaki sposób wywarły wpływ na losy ludzkości, politykę lub rozwój sztuki (sztuki plastyczne, muzyka, literatura, teatr, film itd.) a ich twarze stały się powszechnie rozpoznawalne. Konkurs ma także na celu zachęcenie do poszukiwań twórczych oraz przybliżenie pojęcia ,,Ikona popkultury".
                        Konkurs spotkał się z zainteresowaniem uczennic z klas siódmych, które wykonały prace konkursowe na wymaganym formacie 50x70 cm. Były to: Emilia Wickowska, Laura Piekarz, Aleksandra Woźniak oraz Julia Gajoska, które przedstawiły kolejno: Marię Skłodowską- Curie, Emmę Watson, Lanę Del Rey oraz Igę Świątek. Uczennice, oprócz portretu tych postaci, starały się także umieścić charakterystyczne atrybuty, aby w pełni oddać charakter ich  działalności.
                        Udział w konkursie wymagał zaangażowania oraz poświęcenia wolnego czasu, ale był także okazją do rozwijania umiejętności plastycznych oraz działania twórczego, co wpływa na wszechstronny rozwój osobowości. Cieszymy się, że nasze uczennice przystąpiły do tego konkursu i życzymy im dalszego odkrywania w sobie różnych talentów!!!
        Małgorzata Szewczyk