Uczeń klasy 2A wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

09.02.2023 08:12
      29 stycznia 2023 roku odbył się 31. Finał WOŚP, w tym roku pod hasłem:
      Chcemy wygrać z sepsą!
      Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
      Mateusz, uczeń klasy 2A został wolontariuszem tej akcji i pod opieką starszego brata brał udział w kweście na terenie miasta Jasła. Jesteśmy dumni z Mateusza, który pomimo młodego wieku wykazał się odpowiedzialnością i szlachetną postawą.

Młodzi turyści w klasie 2A

09.02.2023 08:08
       W celu popularyzacji turystyki rodzinnej zostały rozdane przez wychowawcę Książeczki Dziecięcej Odznaki Turystycznej PTTK. Miało to miejsce podczas zakończenia roku szkolnego w klasie pierwszej z podaniem warunków otrzymania Dziecięcej Odznaki Turystycznej. Jest ona przeznaczona dla dzieci do ukończenia 10 roku życia i można ją zdobywać pod opieką osób pełnoletnich podczas wycieczek rodzinnych, szkolnych lub środowiskowych z uwzględnieniem turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, narciarskiej, żeglarskiej, jeździeckiej, samochodowo - autokarowej. Warunkiem przyznania odznaki jest udział w czterech wycieczkach, realizowanych w ramach minimum 2 dyscyplin. Każda wycieczka powinna być dokumentowana według podanej instrukcji. Weryfikacji dokonują Oddziały PTTK na terenie całego kraju.
                      Dwoje uczniów podjęło się tego zadania i w ostatnim czasie zostały im przyznane takie odznaki. Są to Lenka oraz Kuba. Podczas wakacji dzieci uczestniczyły w różnych wycieczkach, zbierały pieczątki, bilety wstępu itd. Rodzice lub opiekunowie prowadzili odpowiednią dokumentację, robili zdjęcia i w efekcie książeczka zapełniła się odpowiednimi informacjami, co dało podstawę do pozytywnej weryfikacji  przewodnika PTTK.
                      Taka forma spędzania wolnego czasu przynosi wiele korzyści zarówno dzieciom jak i rodzicom. Aktywizacja i ruch na świeżym powietrzu, odkrywanie ciekawych miejsc, poznawanie walorów krajobrazowych regionu oraz bardziej odległych miejsc, a także wspólne rodzinne przebywanie to bezcenne walory takich wycieczek. Może jeszcze inni uczniowie spróbują zdobyć taką odznakę turystyczną? Gratuluję Lence i Kubie i zachęcam pozostałych uczniów.
      wychowawca Małgorzata Szewczyk

Świątecznie w 2a

23.12.2022 15:04
      Uczniowe klasy 2a życzą wszystkim Wesołych Swiąt
      Galerie zdjęć:

Spotkanie z dietetykiem

24.11.2022 14:23

Dla naszej placówki ważnym aspektem codziennej aktywności jest działalność w zakresie promocji zdrowia oraz psychoprofilaktyki: wspomaganie w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu, a  także ograniczenie i likwidowanie czynników, które blokują prawidłowy rozwój i zaburzają zdrowy styl życia.

W dniu 23 października uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem                     w ramach warsztatów”Dieta a zdrowie psychiczne”. Podczas warsztatu mogli dowiedzieć się jak odżywianie wpływa na psychikę, poprawę samopoczucia psychicznego, w tym lepsze radzenie sobie ze stresem i poprawę sprawności umysłowej.W najbliższym terminie w warsztatach wezmą udział także uczniowie klas 5-8.

Wszystkim uczestnikom warsztatów życzymy mądrych wyborów i zdrowego stylu życia.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie 2A

14.11.2022 19:03
      W tym dniu, czyli 8 listopada uczniowie klasy 2A chętnie przystąpili do przygotowania
      zdrowych kanapek z dużą ilością warzyw. Kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz promowanie zdrowego stylu życia powinno się rozpocząć od najmłodszych lat. Podczas zajęć lekcyjnych realizowana jest tematyka zdrowotna, a takie zajęcia kulinarne są dla dzieci bardzo atrakcyjne i cieszą się dużą popularnością. Każdy może przygotować coś smacznego a zarazem zdrowego. Wszystkie dzieci bardzo się starały, aby ich kanapki były apetyczne i kolorowe.
      Klasowe jury wybrało siedem osób, które przygotowały najbardziej urozmaicone, kreatywne i
      pomysłowe kanapki. Nagrodą były koszulki z kolorowym warzywnym nadrukiem. To były bardzo
      udane zajęcia.

Zajęcia wychowawczo-profilaktyczne w ramach programu ,,Spójrz Inaczej" w kl. IIA

07.11.2022 15:08

Na kontynuację  programu w klasie drugiej przewidziano 21 godzin w czterech blokach tematycznych:

1. Postrzeganie siebie i rozumienie swoich uczuć

2. Nasze uczucia

3. Uczestnictwo w grupie

4. Dbanie o zdrowie.

Program jest realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych. Jednym z zadań wykonanych przez uczniów było przygotowanie Książeczki ,,To ja", która zawierała pięć obszarów:

- Jak wyglądam

-Moje ulubione zajęcia

- Co robię dobrze?

- Moje marzenia

- Moje mocne strony.

Uczniowie wykonywali rysunki, wklejali zdjęcia, pisali krótkie notatki, projektowali okładkę. Z  dużym zaangażowaniem przystąpili do tego zadania, czego efektem są wytwory prac dziecięcych prezentowanych w galerii.

Uczniowie klasy 2 A czytają dla pokoju

06.11.2022 19:09

27 października w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Przerwa na czytanie" z hasłem przewodnim ,,CZYTAMY DLA POKOJU". Dzieci przyniosły swoje ulubione książeczki  oraz pluszowe misie. Dużą atrakcją były odwiedziny w klasie pani bibliotekarki wraz z bajkowymi postaciami. Spędziliśmy razem niezapomniane chwile i ustaliliśmy, że pokój zaczyna się w sercu każdego z nas. Na jednej z przerw dzieci zostały zaproszone do wspólnego czytania, co też bardzo im się podobało. Były też przygotowane różne niespodzianki, więc ten dzień był inny niż zwykle i na pewno będzie przez dzieci mile wspominany