• Pasje i zainteresowania uczniów klasy 2A

• 04.04.2023 07:41
      • Przeprowadzona wśród uczniów klasy 2A ankieta dotycząca ich pasji oraz zainteresowań dostarczyła szczegółowych informacji na ten temat. Okazało się, że są to bardzo różnorodne zainteresowania i że uczniowie rozwijają je z pomocą rodziców czy też uczęszczając na różne zajęcia pozaszkolne, m.in. treningi sportowe, zbiórki zuchowe, czy też zajęcia artystyczne, w tym także do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle. Dzieci chętnie opowiadają o tym, jak spędzają czas wolny, przynoszą do szkoły swoje trofea sportowe.
                        Wspólnie z wychowawcą opracowano wyniki ankiety , które przedstawiają się następująco:
        gimnastyka artystyczna: Liliana, Lena, Zuzia M
        piłka nożna: Radek, Kacper, Olivier, Jakub
        judo: Mateusz, Laura, Julia
        jeździectwo konne: Lena
        kickboxing: Gabryś, Kacper
        pływanie: Fabian W, Szymon O, Radek
        harcerstwo: Ania, Lenka, Liliana, Mateusz
        muzyka: Martyna, Nazar, Lena
        taniec: Wiktoria, Laura
        robotyka: Szymon Ch
        karate: Nazar
        rolki: Sofia
        plastyka: Laura. Wiktoria, Adam, Zuzia N, Julia, Masza, Sonia
        turystyka: Jakub, Lena
        wędkarstwo: Szymon O, Kuba, Szymon Ch
        koszykówka: Fabian K, Wiktor
        samochody: Maks, Mateusz
        zwierzęta: Zuzia M, Maks, Martyna, Fabian W, Wiktoria, Uliana
                        Kontynuując ten temat, uczniowie grający na instrumentach zaprezentowali się przed klasą, opowiedzieli o tym, jak dużo czasu poświęcają na ćwiczenie. Zostały też zaproszone uczennice klas starszych, które przygotowały występy wokalne i instrumentalne. Było to okazją, aby zobaczyć efekty pracy nad swoimi uzdolnieniami w dłuższej perspektywie czasowej. Jako podsumowanie tego tematu, uczniowie wykonali projekty grupowe pod nazwą ,,Nasze zainteresowania", które rodzice mogli zobaczyć podczas klasowej wywiadówki. Uczniowie bardzo polubili tą metodę pracy i chętnie do niej przystępują.
                        To ważne, aby dzieci były świadome swoich mocnych stron oraz uzdolnień, aby rozwijały swoje pasje i zainteresowania. Uczniowie klasy 2A już to wiedzą!
        wychowawca Małgorzata Szewczyk